Do nieszczęśliwego wypadku doszło na pasie taktycznym przy strzelnicy garnizonowej na Krzekowie. Szczegóły zdarzenia nie są jeszcze znane.
 
W rozmowie z TVN24 zastępca prokuratora rejonowego do spraw wojskowych w Szczecinie, kapitan Grzegorz Pietrakowski potwierdził, że doszło do śmiertelnego postrzelenia żołnierza. Szczegóły i okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że do tragedii doszło na pasie ćwiczeń taktycznych zlokalizowanym przy Strzelnicy Garnizonowej na Krzekowie. 

Komunikat w tej sprawie wydała już 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana.

„15 listopada br. (środa) około godziny 20.45 na pasie Ćwiczeń Taktycznych (PĆT) Krzekowo doszło do nieszczęśliwego wypadku, spowodowanego przez osobę trzecią, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia” — czytamy w oficjalnym stanowisku.

Prokuratura Okręgowa na ten moment nie komentuje szerzej sprawy. Oficjalne stanowisko i więcej szczegółów mają zostać przedstawione opinii publicznej w późniejszych godzinach.