Pełna sala, jeden mikrofon, jeden człowiek, jeden cel – rozśmieszyć ludzi. Tak jednym zdaniem, można opisać to co dzieje się podczas Szczecińskiej Ligi Stand-Up. Czego więc można się spodziewać po finale?

Imprezę która odbędzie się 12 kwietnia w Browarze Polskim uświetnią występy gwiazd Mariusza Kałamagi (członek Kabaretu Łowycy.B) oraz Marcina Zbigniewa Wojciecha. Nim to nastąpi waleczni „amatorzy” sceniczni staną w szranki i będą walczyć o tytuł najlepszego.

- Finaliści przedstawią przygotowane teksty oraz tradycyjnie wezmą udział w grach improwizowanych. Wszystko może się zdarzyć , każdy może wygrać, a wygra ten, który najbardziej rozśmieszy gości Klubu Muzycznego Browar Polski. – mówi współorganizator imprezy Damian Usewicz.

Komicy-amatorzy niech moc będzie z Wami. Jest o co walczyć!

Finaliści Szczecińskiej Ligi Stand-Up to osoby, które brały udział w imprezach organizowanych w ramach tych zmagań.

- Będzie to pojedynek trzech komików amatorów, którzy przez ostatnie kilka miesięcy brali udział w imprezach. Prezentowali swoje monologi, improwizowali i bawili publiczność (czasem lepiej czasem gorzej). Podczas Finału zmierzy się najlepsza trójka. O tym, kto zwycięży zadecyduje publiczność. - opowiada Usewicz.

Jest o co walczyć! Oprócz splendoru, wiecznej chwały i blichtru na zwycięzce czeka nagroda ufundowana przez Na Maxa Tour – wyjazd do Heide Parku.

Kto jest lepszym prowadzącym?

Liga Stand-Up to przede wszystkim dobra zabawa ale nie brakuje w niej kontrowersji. Od zarania dziejów ligowych trwa bowiem spór o to, kto jest lepszym prowadzącym: Damian „Viking” Usewicz czy Bartek Marciniak?

- Pojedynek będzie polegać na tym, że każdy z prowadzących Ligę przygotowuje na Finał 5 minutowy monolog. Po prezentacji publiczność wybierze, który z nich jest lepszym komikiem. Tym samym kończąc ich konflikt na temat wyższości jednego nad drugim – dopowiada współorganizator i dodaje - Oczywiście w formie żartu i zdrowej rywalizacji. Wszystko ku uciesze szczecińskiej publiki, która jak wiadomo jest bardzo wymagająca, ale również najlepszą publiką w Polsce - to mówiłem ja Viking, żeby było wiadomo na kogo głosować.

Jak widać wszystkie chwyty dozwolone.

 

Dwie wisienki na torcie

Wisienką na torcie będą występy znanych i lubianych polskich komików, czyli Mariusza Kałamagi znanego m.in. z kabaretu Łowcy.B oraz Marcin Zbigniew Wojciech. Kałamaga i jego żółty sweterka przedstawiać nie trzeba. Ten wszechstronny artysta bawił ludzi na dziesiątkach imprez. Co przygotował dla szczecinian? Przekonacie się już wkrótce. Marcin Zbigniew Wojciech to komik, kabareciarz improwizator. Obecnie mocno rozwija swój solowy program stand-upowy. Kojarzony jest z Poliż Stand-Up oraz Stand-Up Kraków, czyli grup które z powodzeniem rozśmieszają ludzi w całej Polsce.