inne

DLA DZIECI: Literacki Plac Zabaw

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Galeria Tworzę się w gmachu 13 Muz przy pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej)
Kiedy?
Niedziela, 25.02.2018
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 25.02.2018
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Czy czytając książki można się bawić? Przekonaj się, odwiedzając Literacki Plac Zabaw.
Na dzieci czekają specjalnie przygotowane gry literackie oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Odwiedzający będą szukać ukrytych liter, haseł i rysunków, pisać wielkim ołówkiem czy tworzyć w pokoju pisarza. Przy pomocy pluszowych kości obrazkowych dzieci będą wymyślać swoje opowiadania. Poznają też magiczny teatrzyk ilustracji Kamishibai. Będą mogły spacerować po gigantycznych książkach Pana Lumpa, zjeżdżać z okładki, odkrywać tajemne przejścia, a na koniec odpocząć na sianie. Do zabawy zapraszamy również dorosłych, którzy mogą wspierać najmłodszych w rozwiązywaniu zadań i łamigłówek. Na miejscu obecny jest prowadzący, który podpowiada jak korzystać z interaktywnej przestrzeni. Czytanie to wspaniała przygoda do przeżycia w galerii TWORZĘ SIĘ.

Współpraca: Kamila Paradowska, Oskar Chmioła, Katarzyna Mierzejewska, Piotr "Lump" Pauk, Mila Grozev, Małgorzata Narożna z kluboksięgarni Fika.

Kurator projektu: Paulina Ratajczak (Las Sztuki)

GODZINY OTWARCIA:
Wiek 4+.
Wstęp wolny w każdą niedzielę stycznia i lutego w godz. 11:00-16:00.

Od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 zapraszamy grupy zorganizowane (min. 8 osób). Zajęcia literackie odbywają się po mailowym ustaleniu daty i godziny spotkania. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com. Zajęcia grupowe dopasowane są do wieku 5-11 lat. Wstęp: 8 zł/dziecko


Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki. Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 Muz.

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję