Długie śniadanie, warsztaty śmiechu, giełda płytowa, muzyczne spotkanie z Chińczykami, otwarcie ogrodu społecznego, koncerty w ogrodzie i na dachu oraz wieczorne latynoskie pląsy. Podpowiadamy, jak spędzić niedzielę w Szczecinie.
DŁUGIE ŚNIADANIE w OK Super
Niedzielę można zacząć od długiego śniadania, na które do Trafostacji Sztuki przy św. Ducha 4 zaprasza OK Super. Za 25 zł będzie można jeść, ile się chce, a w menu m.in.: pasta buraczano-kokosowa, sos orzeszkowy, laap z podrobów, tarta z makrelą, bob prażony, szaszłyki z serc, kimchi z tofu i sezamem, czekoladowa tarta z daktyli. Przy okazji śniadania będzie można bezpłatnie zwiedzić aktualnie prezentowane w Trafostacji Sztuki wystawy. Oprócz tego o godz. 12:00 rozpocznie się wykład o wirtualnej rzeczywistości. Na śniadanie OK Super zapraszają w godz. 09:00 – 13:00. Cena 25 zł za osobę. Więcej tutaj

PRZYTULNY PLAC ZABAW w Galerii Tworzę się w 13 muzach

Już o godz. 11:00 najmłodsi będą mogli rozpocząć zabawę na Przytulnym Placu Zabaw. Dzieci będą mogły zanurzyć się w suchej wodzie, sprawdzić, ile osób pomieści kropla wody, spróbować odnaleźć ukrytą perłę albo zbudować ogromnego potwora przytulankę. Przytulny Plac Zabaw mieści się w Galerii Tworzę się w budynku 13 muz. W niedzielę można go odwiedzać w godz. 11:00 – 16:00. Przytulny Plac Zabaw otwarty jest także w poniedziałki i wtorki. Wstęp jest bezpłatny. Więcej tutaj

WARSZTATY ŚMIECHU na Polanie Czerwonej koło Arkonki

Także o godz. 11:00 na Polanie Czerwonej koło Arkonki pod hasłem „Pozytywny Szczecin” rozpoczną się warsztaty śmiechu. „Udział w zajęciach nie wymaga od uczestnika żadnego przygotowania. Potrzebna jest jedynie odrobina zaufania, odwagi i mnóstwo ciekawości. Warsztaty śmiechu są głośne, dynamiczne, wymagają od uczestników przyjmowania niecodziennych pozycji i wykonywania zabawnych min, to przede wszystkim dobra zabawa” - zapowiadają organizatorzy. Są to warsztaty charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie. Udział w zajęciach kosztuje 25 zł. Warsztaty potrwają do godz. 14:00. Szczegóły tutaj

PRZEBOJE LAT 60. na Różance

W samo południe w Ogrodzie Różanym zaplanowano koncert „Big beat, blues, rock, jazz”, podczas którego będzie można posłuchać lubianych i popularnych polskich przebojów lat 60-tych w wykonaniu Wojtek Rapa Quartet. Początek o 12:00. Udział jest bezpłatny.

NIEDZIELNY KONCERT POŁUDNIOWY w Zamku Książąt Pomorskich

Z kolei w Zamku Książąt Pomorskich o godz. 12:00 odbędzie się tradycyjny Niedzielny Koncert Południowy. Tym razem będzie można wysłuchać Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, która wystąpi w ramach 23. Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych. W repertuarze koncertu znalazły się V symfonia Ludwiga van Beethovena i II koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego. Koncert odbędzie się w holu przy sali Bogusława X. Bilety kosztują 3 i 5 zł.

OTWARCIE OGRODU SPOŁECZNEGO przy Jeziorku Słonecznym
Od godz. 12:00 będzie można także pomóc przy tworzeniu drugiego szczecińskiego ogrodu społecznego (pierwszy otwarto w sobotę na Rynku Siennym), który powstanie przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach. Ogród będzie otwarty dla mieszkańców przez całą dobę i będzie można w nim znaleźć m.in. borówkę, maliny, agrest, lawendę czy miętę. W niedzielę inicjatorzy akcji będą czekać na mieszkańców z roślinami, lemoniadą i uśmiechami. Więcej tutaj

PRZEJAŻDŻKA ZABYTKOWYM TRAMWAJEM

W niedzielę można się także wybrać w niezwykłą podróż zabytkowym tramwajem. Historyczne wagony, które w każdą wakacyjną niedzielę kursują na linii 0, wyruszą w trasę spod Dworca Głównego PKP o godzinie 14:35 i 15:59. W tramwaju linii „0” obowiązuje specjalna taryfa. Bilety w cenie 2,5 zł (ulgowy) i 3,5 zł (normalny) można kupić u konduktora. Dzieci do czterech lat jadą bezpłatnie.

PLENEROWY KONCERT na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich

O godz. 16:00 Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na plenerowy koncert zespołu Blue Bossa, tworzącego w klimatach brazylijskich rytmów i jazzu. W repertuarze grupy najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, takie jak Desafinado, Garota de Ipanema czy Samba de Una Nota So. Koncert odbędzie się na małym dziedzińcu. Wstęp jest bezpłatny.

KONCERT NA DACHU

Również o 16:00 na koncert zaprasza Dom Kultury Klub Skolwin. Na scenie na dachu wystąpi zespół Evenement, który tworzą Maja Koterba i Radus Erectus na pianinie. Wstęp jest bezpłatny. Więcej tutaj

LEGENDA POLSKIEJ WOKALISTYKI JAZZOWEJ w Teatrze Letnim
Z kolei o 17:00 w szczecińskim amfiteatrze rozpocznie się kolejny koncert w ramach cyklu „Amfiteatr Jazz Cafe 2016”. Tym razem na scenie Teatru Letniego wystąpią legenda polskiej wokalistyki jazzowej – Danuta Błażejczyk oraz jeden z najlepszych polskich pianistów jazzowych – Wojciech Kamiński. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

„CHIŃCZYCY NADCHODZĄ” przy Kolumba 4

W tym samym czasie w loftach przy ul. Kolumba 4 rozpocznie się wydarzenie "Chińczycy nadchodzą!", podczas którego będzie można m.in. usłyszeć selekcję muzyczną z nutką orientalną serwowaną przez PP Tatinka aka Mixmasta Tatowskiego, zobaczyć przestrzenie loftu w odsłonie odświeżonej przez lokalne środowisko związane ze street artem, posmakować zdrowej strony kuchni chińskiej, zakupić nagrania i gadżety na stoiskach muzycznych. Około godziny 19:00 natomiast odbędzie się występ chińskiego zespołu SMZB, który gra gatunek określany jako celtic folk-punk, uprawiany między innymi przez takie legendy jak Pogues czy Dropkick Murphys. Unikatowym uzupełnieniem brzmienia gitarowego, punk-rockowego grania i egzotyki językowej (zespół śpiewa swoje utwory w dwóch językach - angielskim i chińskim) będzie dźwięk takich instrumentów jak kobza, flażolet czy zyskujące coraz większą popularność banjo. Początek o 17:00. Wstęp kosztuje 15 zł.

CLUB TROPICANA, a wcześniej GIEŁDA PŁYTOWA w Browarze Polskim

W niedzielne popołudnie będzie można również wymieniać się płytami. W godz. 15:00 – 18:00 w Browarze Polskim odbędzie się comiesięczna Szczecińska Giełda Płytowa, na którą wstęp jest bezpłatny. Z kolei wieczorem Browar Polski zaprasza na cykliczną imprezę z muzyką latynoamerykańską - Club Tropicana. Będzie można potańczyć salsę, merengue, bachatę, kizombę, cha chę, rumbę, reggaeton czy tango argentyńskie. Imprezę poprzedzi Kizombowy Podwieczorek (od 19:00). Udział w wieczornych wydarzeniach także jest bezpłatny.