Ofensywa Akustycznia trwa. Już w środę 27 lutego odbędzie się koncert, w którym rockowa energia Chorych na Odrę połączy się z wyrazistością i klasycznym brzmieniem smyczkowego Baltic Neopolis Trio. Niecodzienne? Takiej fuzji brzmień będą słuchać ci, którzy w środę przybędą do Lulu.

 

Po solidnej dawce różnorodnej muzyki w styczniu, jak zwykle już przychodzi czas na lutowanie. Zawsze to wydarzenie-odskocznia od konwencji kilkudniowego cyklu koncertów miesiąc wcześniej, co wcale nie znaczy, że przedsięwzięcie będzie mniej spektakularne.

Muzycy popracowali nad aranżami i zamierzają zaskoczyć fanów. Czy współpraca ze smyczkowym trio to swoiste wypalenie konwencji, w której dotychczas tworzyli Chorzy? Czy naprawdę są skazani na „skończenie na <>”?

Chorzy na Odrę (...) niebawem się skończą. Planujemy dokonać skrótu w nazwie i ograniczyć ją do słowa „Chorzy”. Jest to koniec pewnego etapu i zapowiedź istotnych zmian: muzycznych, estetycznych.– mówi Olek Różanek, lider zespołu.

Ci, którzy wieszczą rychły upadek projektu Różanka będą jednak zawiedzeni: cała orkiestra Baltic Neopolis planuje już koncert oparty o nasz repertuar i z naszym udziałem, w ramach swojego projektu Włącz Orkiestrę –zdradza lider Chorych.

Wygląda więc na to, że symbioza Chorych na Odrę i Baltic Neopolis Orchestry nie będzie zjawiskiem efemerycznym. Oba projekty, choć różne, tworzą profesjonalni muzycy.

Na koncercie 27 lutego publiczność usłyszy piosenki z płyty „Skończyliśmy się na Kill’em All” i z nadchodzącego krążka Chorych „Nieznośna lekkość hitów”. Aranżacje zostaną wzbogacone o brzmienia altówki, skrzypiec i wiolonczeli.

Początek o godzinie 20, bilety w cenie od 15 do 20 zł do nabycia tutaj.

Zobacz też:

strona z muzyką Chorych na Odrę