Ostatnio pisaliśmy o licznych inwestycjach mieszkaniowych, które mają miejsce w naszym mieście. Okazuje się, że poza wspomnianymi przedsięwzięciami popularny deweloper Siemaszko przymierza się do budowy kompleksu budynków wielorodzinnych przy al. Piastów 40 C.

Lesław Siemaszko zamierza zabudować lukę pomiędzy komisem AS przylegającym do budynków uniwersyteckich a kamienicami schodzącymi kaskadowo w kierunku ul. Jana Dąbrowskiego. Naprzeciwko działki tego dewelopera znajduje się kompleks biurowców Piastów Office Center. Dziś w miejscu, w którym ma powstać osiedle są zaśmiecone chaszcze niekoniecznie przyciągające spacerowiczów.

W październiku 2015 roku wpłynął do miasta wniosek w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia deweloperskiego. Poza mieszkaniami w budynkach mają powstać lokale użytkowe na parterze oraz garaże w piwnicach. W związku z tym wnioskiem prezydent Szczecina wszczął postępowanie administracyjne.

Ten rejon miasta ograniczony aleją Piastów oraz ulicami Sowińskiego, Potulicką i Dąbrowskiego cieszy się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców budowlanych. Powstało tam m.in. Osiedle Pionierów.