W Szczecinie boom mieszkaniowy trwa w najlepsze. Kolejne budynki wyrastają jak grzyby po deszczu, a deweloperzy zapowiadają następne.
Pomiędzy ul. Emilii Plater, Gontyny i Księżnej Salomei Modehpolmo II buduje osiedle Central Park. Pierwszy z dwóch 4-piętrowych budynków ma być oddany do użytku do końca maja 2016 roku. W wakacje mają też być gotowe pierwsze budynki osiedla Śródmiejskie Ogrody, które firma Mak Dom buduje przy ul. Tenisowej.

Przy ul. Kusocińskiego swoją pierwszą inwestycję w Szczecinie prowadzi firma Budnex, której pierwszy z planowanych czterech budynków ma być gotowy do końca tego roku. Na Gumieńcach na terenie dawnej szczecińskiej cukrowni spore osiedle mieszkaniowe buduje Alsecco. Na Niebuszewie powstaje Osiedle Jarzębinowe, której inwestorem jest spółka SGI. Z kolei przy al. Wojska Polskiego i ul. Miłaszewskich firma Siemaszko ma wybudować eleganckie osiedle Rezydencja Pogodno.

Mieszkania powstają też w zabytkowym budynku przy ul. Janosika 8, w którym dawniej mieścił się rektorat szczecińskiej Akademii Rolniczej. W ubiegłym roku zapowiedziano także, że na budynek mieszkalny zostanie przebudowany dawny wieżowiec TVP oraz teren przy Ornamencie przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Kolejny budynek z panoramą Szczecina
To tylko niektóre z licznych inwestycji deweloperskich w Szczecinie. Ostatnio o swoich planach rozwoju w grodzie Gryfa poinformowała również firma Ronson Development, która zakończyła rok 2015 z wynikiem sprzedaży na poziomie 906 lokali, z czego 45 przypadło na rynek szczeciński.

- To najlepszy wynik w historii firmy. Osiągnięcie go było możliwe dzięki obecności w czterech polskich miastach i ofercie mieszkań dobrze dopasowanej do dzisiejszych potrzeb klientów
– mówi Andrzej Gutowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ronson Development.

W ubiegłym roku w Szczecinie (firma inwestycje prowadziła także we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu) Ronson pracował nad realizacją drugiego etapu sztandarowego projektu Panoramika, położonego w dzielnicy Warszewo przy ul. Panoramicznej. W ofercie są tu kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o popularnych rozkładach i powierzchniach od 31 m² do 98 m². Panoramikę charakteryzuje kaskadowa forma zabudowy, co w połączeniu z naturalnym nachyleniem terenu sprawia, że z każdego budynku roztacza się wyjątkowy widok na panoramę miasta. Inwestor planuje zakończyć budowę Panoramiki II w drugim kwartale 2016 r. Zapowiedział też, że jeszcze w połowie roku wprowadzi do oferty trzeci etapu projektu Panoramika z liczbą 107 mieszkań.