spektakle i opery

Być jak Beata

fot. Monika Stolarska / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 18.10.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
26 - 40 zł
Opis wydarzenia
"Dawno się tak nie bawiłam i nie śmiałam" – to słowa Beaty Kozidrak, tuż po premierze spektaklu "Być jak Beata" w Teatrze Współczesnym. Nie ma wątpliwości, że sztuka zainspirowana jej postacią, według pomysłu Piotra Domalewskiego, to „murowany” przebój teatralny. „Być jak Beata” w reżyserii Magdaleny Miklasz łączy bowiem muzykę i humor ze społecznym komentarzem, a scenografia i kostiumy są co najmniej zaskakujące.

 

Muzyczne show, jakiego jeszcze nie było. Spektakl, który wzruszył i rozbawił do łez samą Beatę Kozidrak. Zachwyt publiczności budzą aranżacje hitów BAJMu i przezabawne kreacje aktorskie, nadające im nowe, często zaskakujące znaczenie. W teatrze wszystko jest możliwe, nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”. Zapraszamy zwyczajne dziewczyny, estradowe bestie i skromnych wrażliwców, wszystkich - nawet najbardziej wymagających. Jeśli jesteś sobą i spełniasz marzenia, to możesz wszystko – także „być jak Beata”!

Aktorom towarzyszyć będzie na scenie grający na żywo zespół muzyczny, a znane nam wszystkim piosenki nabiorą oryginalnego brzmienia dzięki nowym aranżacjom Tomasza Lewandowskiego.

Nasza recenzja spektaklu "Być jak Beata": Beata Kozidrak zachwycona i wzruszona szczecińskim spektaklem "Być jak Beata"


Być jak Beata

pomysł: Piotr Domalewski

scenariusz: Piotr Domalewski, Żelisław Żelisławski

dramaturgia: Żelisław Żelisławski

reżyseria: Magda Miklasz

aranżacje muzyczne i przygotowanie wokalne: Tomasz Lewandowski

scenografia: Mirek Kaczmarek

kostiumy: Hanka Podraza

wideo: Kamila Paradowska

reżyseria światła: Piotr Nykowski

asystent reżysera: Magdalena Wrani-Stachowska

 

obsada:

Maria Dąbrowska

Magdalena Wrani-Stachowska

Arkadiusz Buszko

Maciej Litkowski

oraz Jacek Piątkowski, Tomasz Stępień i Bartłomiej Makuła

 

muzyka na żywo:

Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe)

Paweł Rozmarynowski (bas, moog)

Waldemar Zieliński (gitara)

Kuba Fiszer (perkusja)

 

premiera: 2 lutego 2019, duża scena

spektakl trwa: 140 minut

 

Media o spektaklu:

„Być jak Beata” udowadnia jednak, że nie o wielką komplikację chodzi […], ale o jej wykonanie. A to w Szczecinie jest mistrzowskie. Mistrzowskie za sprawą połączenia sił twórczych i pomysłowości realizatorów pod dowództwem Magdy Miklasz, ale przede wszystkim aktorów Współczesnego, którzy dają imponujący popis swoich talentów i warsztatu. Trudno nawet tu wyłuszczyć, jakimi cudeńkami są kolejne wejścia na scenę Marii Dąbrowskiej, Magdaleny Wrani-Stachowskiej, Arkadiusza Buszki i Macieja Litkowskiego.” ~ Mike Urbaniak, VOGUE

„Dawno się tak dobrze nie bawiłam i nie śmiałam. Często oglądam komedie, ale w żadnej nie było tylu emocji, co w tym spektaklu. Nie zabrakło też uśmiechu i ironii, ale co najważniejsze, pojawiły się wątki bardzo mądre które dotyczą nas wszystkich.” ~ Beata Kozidrak dla portalu gwiazdy.wp.pl

„Ten spektakl po prostu trzeba zobaczyć.” ~ Beata Kozidrak w rozmowie z TVP# Szczecin (tuż po spektaklu)

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję