wystawy

Bramy szczecińskich kamienic [wystawa]

foto: Tomasz Seidler / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 23.11.2016
O której godzinie?
13:00
Do kiedy?
Piątek, 13.01.2017
Do której godziny?
22:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do obejrzenia wystawy "Bramy szczecińskich kamienic", która od 22 listopada do 13 stycznia 2017 roku będzie prezentowana w Browarze Stara Komenda.
"Nasze miasto Szczecin zachowało wiele ze swojej przedwojennej świetności. Jednym z jej elementów są kamienice. Wiele z nich wybudowano jeszcze pod koniec XIX wieku. Są w różnym stanie, różni ludzie je zamieszkują, ale niemal wszystkie mają jeden wspólny element: bramę. I nie chodzi tu tylko o wejściowe drzwi, nierzadko bogato rzeźbione, ciężkie i duże, ale o przestrzeń, której początkiem są drzwi lub wrota od strony ulicy, a końcem drugie drzwi lub wrota od strony podwórka lub oficyny. Przestrzeń o wkroczeniu, w którą tak napisał Bogusz Borkowski, jeden z fotografików STF:

"A potem, wkraczałem w inny świat, świat tylko mój, fotografa i złuszczonej farby, ukruszonych stiuków, zażółconego spisu lokatorów, schodów skrzypiących, chybotliwych barierek, a czasami i lokatora z dawno zapomnianych czasów" i jeszcze:

"Brama to był klimat, klimat każdej dzielnicy. Spotykali i wystawali w niej charaktery. Sama śmietanka lokalnej kultury. Rozstrzygane tam były losy świata i aktualnie opróżnianej butelki (...)".

Fotograficy STF wyruszyli na spotkanie szczecińskim bramom. Efekt ich pracy (11 fotografików, 22 prace) będzie można podziwiać w Starej Galerii STF w restauracji Stara Komenda, mieszczącej się przy pl. Batorego w Szczecinie.

Ekspozycję rozpocznie wernisaż, który odbędzie się 22 listopada o godzinie 19:00.

Autorzy wystawy: Adrian Aleksiewicz, Bogusław "Bodek" Macal, Bogusz Borkowski, Joanna Michniewicz, Jolanta Raczyńska, Magdalena Seredyńska, Marta Teszner, Michał Kundera, Monika Więcław, Piotr Rojewski, Piotr Wolski, Tomasz Seidler

Wystawa będzie prezentowana do 13 stycznia 2017 roku.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję