Wczoraj pisaliśmy na gorąco o najważniejszych informacjach podanych podczas wczorajszej konferencji dotyczacej II edycji festiwalu „Boogie Brain”. Więcej szczegółów na jej temat oraz zapis wizualny fragmentów spotkania znajdziecie poniżej.
Konferencja odbyła się w studiu S1 Radia Szczecin. Na jej wstępie, tuż po prezentacji hasła „Hear Not Listen”, które aktualnie promuje „Boogie Brain”, Bartosz Sawicki dyrektor festiwalu wspomniał, że podobnie jak w roku ubiegłym roku impreza wspierana jest przez miasto Szczecin (które przeznaczyło na ten cel 120 000 zł) Natomiast dla jej współsfinansowania udało się pozyskać bardzo ważnego partnera, jakim jest firma ECE, która wyasygnowała 380 000 złotych do budżetu, którym dysponują organizatorzy „Boogie Brain” Oczywiście jednak nie koszty imprezy były główną informacją, na którą czekali dziennikarze i sypmatycy elektronicznych brzmień, przybyli na konferencję. Na pewno najwięcej emocji wzbudził skład wykonawców tegorocznej edycji, który nieco później został podany przez dyrektora programowego festiwalu – Macieja Gorzelaka. Tak więc już wiemy, że jest on naprawdę bardzo interesujący albowiem 17 lipca w godzinach 20.00-4.00, w Teatrze Letnim będzie można zobaczyć w kolejności: Sabbia (Ros) & J.Mazurkiewicza live, Eastwest Rockers, Roberta Owensa, Inner City Dwellers, Jazzanova i Scratch Perverts. Następnego dnia w Parku Kasprowicza o godz. 14-ej rozpocznie się prezentacja dokonań miejscowych didżejów, w ramach Miejskiego Pikniku Muzycznego. Wieczorem zaś ( od godz. 20-ej) na scenie Teatru Letniego zagrają Robert Busha feat Eva Navrot, Tymański Yass Ensmble, Prosumer & Murat Tepeli feat. Elif Bicer, Roy Ayers, DJ Storm & MC Rage, Coki & SGT Pokes.
Oprócz działań typowo artystycznych, w ramach „Boogie Brain”, realizowane będą projekty towarzyszące, z których chyba szczególnie ciekawie zapowiada się koncert „Jazz na Betonowcu”. Antoni Gralak i Dariusz Makaruk zagrają na "Ulrich Finsterwalder" czyli jedynym okręcie betonowym, który na terenie Polski przetrwał do dziś i znajduje się w pólnocnej części jeziora Dąbie. Poza tym prowadzony będzie społeczny projekt niemiecko-polski „Młodzi Aktywni / Active Minds” oraz przedsięwzięciu będące czymś w rodzaju wyprawy w lata 60-te XX wieku - pod hasłem „Chłopcy z Sorrento”. O nich wypowiadał się Bartek Bączkowski (pełniący rolę dyrektora organizacyjnego).
Podczas konferencji Bartosz Sawicki nie tylko prezentował dotychczasowe osiągnięcia organizacyjne, sponsorów imprezy oraz jej patronów medialnych. Postanowił też bowiem wykorzystać to spotkanie do poruszenia kwestii strategii kulturalnej Szczecina Przytoczył przy tej okazji chińskie przysłowie ”Jak długo chorowałeś tak dlugo musisz się leczyć” odnosząc je do sytuacji w naszym mieście i uznając, że długi czas niewydolności w tej dziedzinie rzeczywiście wymaga radykalnego przeciwdziałania. W zwiażku z tym zaprosił obecną na sali panią . Agatę Stankiewicz – (Dyrektora Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta) i Piotra Wachowicza – pełniącego obowiązki dyrektora Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta, do dyskusji na ten temat. O kilka zdań na temat roli takich wydarzeń jak „Boogie Brain” w naszych staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 został poproszony pan Marek Sztark, który wyraził uznanie dla pracy twórców imprezy. Stwierdził też, że z optymizmem obserwuje poczynania wielu aktywnych osób w mieście widząc, że mamy duże szanse w walce o wspomniany tytuł . Konferencji towarzyszył set muzyczny DJ`a Falcona, który był próbką tego, czego możemy oczekiwać w lipcu w wykonaniu artystów, którzy stworzyli line-up Festiwalu.
Komentarze
8