Na wystawie „Miasto Nauki” można wszystkiego dotykać i samemu przeprowadzać eksperymenty. Do dyspozycji odwiedzających jest ponad 40 interaktywnych eksponatów. Do tego do końca ferii wstęp kosztuje tylko 5 zł.
Prezentowana w Muzeum Narodowym w Szczecinie wystawa „Miasto Nauki” poprzez zabawę zapoznaje z takimi zagadnieniami jak np.: odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, efekt stroboskopowy, miraż, prawdziwe lustro, dyfrakcja, polaryzacja. Największą atrakcją ekspozycji jest wirujący domek. Uświadamia potęgę naszego umysłu i zwraca uwagę na działania, których nie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować.

Inne ciekawe eksponaty to m.in. tańczące śrubki, studnia bez dna, „wyszczuplające” lustro, wymazywanie twarzy czy medyczne modele głowy i oka, pokazujące jak działa narząd wzroku. W sumie ponad 40 obiektów, które pomagają zrozumieć podstawowe prawa przyrody.

Wystawę do połowy kwietnia można oglądać w gmachu muzeum przy Wałach Chrobrego. W związku z trwającymi feriami obniżono ceny biletów wstępu. Do 14 lutego zamiast 10 i 12 zł zapłacimy tylko 5 zł.

„Miasto Nauki” odwiedzać można we wtorki, środy, czwartki i soboty w godz. 10:00-18:00 oraz piątki i niedziele od 10:00 do 16:00.

Ekspozycja została przygotowana przez szczecińskich naukowców z Fundacji Miasto Nauki, autorem koncepcji jest Grzegorz Adamowicz.

Na pozostałe wystawy we wszystkich gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie uczniowie i studenci w czasie ferii mają wstęp bezpłatny.