Tylko do najbliższej niedzieli (24 lipca) można przesyłać zdjęcia Wałów Chrobrego sfotografowanych z plaży na Wyspie Grodzkiej. Na autora najlepszej fotografii czekają rejs motorówką oraz album „Szczecin z lotu ptaka”.
Organizowany przez Żeglugę Szczecińską konkurs został ogłoszony na początku lipca, kiedy to oficjalnie otwarto plażę na Wyspie Grodzkiej. Skierowany jest do amatorów fotografii, którzy odwiedzając Miejską Strefę Letnią, zechcą sfotografować Wały Chrobrego i przesłać wykonane zdjęcie pod adres e-mail: rzecznik@zegluga.szn.pl.

- Z nadesłanych do końca bieżącego tygodnia fotografii utworzymy galerię zdjęć na fanpage’u North East Marina Szczecin. Autor zdjęcia z największą liczbą „lajków” wygra godzinny, bezpłatny rejs motorówką Żeglugi Szczecińskiej oraz album fotograficzny „Szczecin z lotu ptaka” - zachęca Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. Fotografie umieszczone w galerii na Facebooku będzie można „lajkować” od najbliższego poniedziałku do końca lipca. Ogłoszenie wyników zaplanowano 1 sierpnia.

Miejska Strefa Letnia funkcjonuje na Wyspie Grodzkiej od 8 lipca codziennie w godz. 10:00 – 19:00. Do dyspozycji mieszkańców i turystów są parasole, leżaki, hamaki, poduszki i zabawki plażowe. - W ostatnim tygodniu, z uwagi na słoneczną pogodę, dostawionych zostało kolejnych 8 parasoli (obecnie jest ich w sumie 20). Przy wejściu do strefy ustawiona jest także kurtyna wodna ZWiK, która pozwala gościom na ochłodę w cieplejsze dni – mówi Owsik-Kozłowski.