film wydarzenie online

Bezpłatne pokazy online filmu „Wszystko dla mojej matki”

foto: R. Palka, mat. pras.

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 15.01.2021
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Wtorek, 19.01.2021
Do której godziny?
23:59
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Bezpłatne pokazy online filmu „Wszystko dla mojej matki”, to najnowsza propozycja Kina Zamek, działającego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Kino Zamek zaprasza na bezpłatne internetowe pokazy filmu „Wszystko dla mojej matki” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Wielokrotnie nagradzany obraz to jeden z projektów dofinansowanych przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Dostępny będzie w wersji z napisami angielskimi na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od 15 do 19 stycznia 2021. 

„Wszystko dla mojej matki” to opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego. Główna bohaterka Ola jest podopieczną takiego zakładu. Odebrana w wieku pięciu lat matce - znanej sportsmence - jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło ją, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności. Główne role w filmie zagrali: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Dobromir Dymecki, Katarzyna Wajda, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna. „Wszystko dla mojej matki” wyprodukowali Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński z Naima Film. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, scenografii Katarzyna Filimoniuk, muzyki Włodzimierz Pawlik, a montażu Agnieszka Glińska.  

„Wszystko dla mojej matki” premierowo pokazany został na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019 roku, a jury doceniło nagrodą debiutującą w filmie aktorkę Zofię Domalik. Obraz ten startował też w „Konkursie 1-2” Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi, gdzie zdobył Wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów". W Konkursie Filmów Polskich Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie otrzymał Wyróżnienie za "pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo". Na Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru zdobył Grand Prix. Na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej - Nagrodę Jury Młodzieżowego, a na festiwalu Off Camera w Krakowie dwie nagrody otrzymała Zofia Domalik. Nominowany był do nagrody w Konkursie Debiutów festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. Sporo też ma na koncie sukcesów międzynarodowych, w tym między innymi: Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau" w Ałmacie, nagroda dla najlepszego filmu i za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dhakce, nagroda dla najlepszego filmu fabularnego na Ojai Film Festival i nagroda za debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 3Kino w Pradze.

Małgorzata Imielska to reżyserka, która do niedawna specjalizowała się w tworzeniu filmów dokumentalnych, a zrealizowała między innymi tak uznane produkcje, jak: „Miłość w czasach zagłady”, „Dzieciństwo w cieniu śmierci”, „Powiedz mi, dlaczego?”, „Obrazy z fabryki śmierci”, „Przeżyć Afganistan”, „Wytrwałość” oraz „Miłość i puste słowa”. W 2019 roku zadebiutowała w fabule filmem „Wszystko dla mojej matki”, do którego napisała też scenariusz. Film koprodukowany był przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Wśród lokacji wykorzystanych przez produkcję filmu podczas prac w Szczecinie, znalazły się m.in.: Dworzec Główny PKP, ul. Kolumba, plac Szarych Szeregów, aleja Wojska Polskiego.  

Darmowe pokazy internetowe filmu w wersji z napisami angielskimi „Wszystko dla mojej matki” odbędą się w dniach 15-19 stycznia 2021 roku.

Film dostępny będzie na zamkowym kanale na YouTube (www.youtube.com/user/zkpszczecin).  

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, powołany z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydentów Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, działa w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od kwietnia 2009 roku i od tamtej pory dofinansował ponad sto filmów, na kwotę przekraczającą 5 milionów złotych. Wiosną 2021 roku planowane jest rozpoczęcie XIII edycji konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film. 

(Opracowanie – Krzysztof Spór z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie)

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję