To już dziewiąta edycja konkursu, który w ubiegłym roku zgromadził blisko 200 fotografujących szczecinian. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody, a jury, ponad jakość i obróbkę zdjęć, cenić będzie kreatywność uczestników maratonu.
Fotograficzny maraton na Pogodnie rozpocznie się w niedzielę, 16 października o godz. 10.00 na placu Jakuba Wujka. Uczestnicy otrzymają łącznie 6 zadań tematycznych – po dwa, co dwie godziny – oraz jedno „zadanie domowe”, które należy odesłać jurorom w ciągu 7 dni. Zgłoszenia na to wydarzenie przyjmowane są do 14 października pod adresem: maratonfoto@op.pl. Wiadomości mailowe powinny zawierać informacje takie jak imię, nazwisko, data urodzenia i numer telefonu.

Wygrywa osoba z największą ilością punktów

Jury w 5-osobowym składzie oceni zdjęcia w skali od 1 do 10 i w ten sposób każdy uczestnik uzbiera swoje punkty. Organizatorzy opublikują szczegółową listę nagród kilka dni przed wydarzeniem, ale zawsze są to nagrody rzeczowe typu: drukarki, sprzęt fotograficzny lub dyski zewnętrzne. Maratończycy - fotografowie podzieleni zostaną na trzy grupy wiekowe. Pierwsza z nich to dzieci do lat 10, kolejna dotyczy przedziału 11 – 18, a trzecia to osoby, które mają więcej niż 18 lat.

Sześć zadań, sześć tematów

Każdy temat przekazany będzie w innej części dzielnicy. Zadania fotograficzne ubiegłych lat to m.in.: detal na Pogodnie, jesienne Pogodno, z żabiej perspektywy, z historią w tle czy magiczne Pogodno. Kolejna edycja to nowe wyzwania, ale jeden z tematów tradycyjnie nawiązywać będzie do rzeczy przekazywanej uczestnikom przez organizatora. W poprzednich latach były to kinder niespodzianki i bańki mydlane.

Organizatorami fotograficznego maratonu są Rada Osiedla Pogodno oraz Miasto Szczecin. Portal wSzczecinie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.