spotkania

Bajkał, Święte Morze Syberii. Spotkanie z Jędrzejem Łukowskim

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 11.01.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
11 stycznia 2019 (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie poświęcone Bajkałowi, zwanemu Świętym Morzem Syberii. Opowie o nim prelegent, Jędrzej Łukowski. Wstęp wolny.

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów...

Kiedy pierwszy raz trafiliśmy nad jego brzegi – mówi Jędrzej Łukowski – Bajkał zaczarował nas i od tej pory stale do niego wracamy. W rezultacie uzbierała nam się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcielibyśmy podzielić się z szacowną publicznością. Zapraszamy na zimową podróż po "Świętym Morzu Syberii", w trakcie której przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy niesamowite zjawiska lodowe i poznamy kilku niezwykłych ludzi.

Jędrzej Łukowski - od lat podróżuje po Rosji, najczęściej bywa nad Bajkałem i podróżuje trasą Kolei Transsyberyjskiej. Jest autorem przewodnika turystycznego "Bajkał i góry Przybajkala", którego trzecie wydanie jest przygotowywane do druku. Na co dzień pracuje w biurze podróży Szerokie Tory i prowadzi grupy turystyczne m.in. po Syberii. W wolnych chwilach uprawia ogród warzywny, rozmyślając, czy da się jakoś zrozumieć Rosję.

Partnerem wydarzenia jest biuro podróży Szerokie Tory.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję