Wielkimi krokami zbliżają się III Szczecińskie Warsztaty Muzyki Rozrywkowej, które odbędą się w dniach od 27. do 30. czerwca w dąbskim Klubie Delta. Będzie to doskonała okazja dla muzyków, którzy chcą podnieść swoje umiejętności – oferta organizatorów jest szeroka i bogata.

 

Wszystko to za sprawą nazwisk, które przyjadą wykładać. Są to osoby, których nie trzeba przedstawiać ludziom związanym w nieco poważniejszy sposób z muzyką. W tym roku zaproszenie organizatorów przyjęli: Grażyna Łobaszewska – klasa wokalu, Jacek Królik – klasa gitary, Piotr Żaczek – klasa gitary basowej, Cezary Konrad – klasa perkusji oraz Paweł Tomaszewski – klasa piana.
 
Program warsztatów obejmował będzie podstawy i doskonalenie technik improwizacji, aranżacji i kompozycji, emisji i artykulacji głosu, a także to, bez czego nie ma praktyki, czyli teorię muzyki. Jeśli zaś chodzi o umiejętności praktyczne, uczestnicy będą mieli okazję popisać się we wspólnym improwizowaniu, czyli jam-session – idealna okoliczność, by w formie dobrej zabawy przekazać masę inspiracji. 
 
III Szczecińskie Warsztaty Muzyki Rozrywkowej będą miały charakter ogólnopolski, tak jak poprzednie edycje. Oprócz cennego doświadczenia i umiejętności przekazywanych przez sławy, na pewno zdobyć można będzie niejedną znajomość muzyczną z innej części kraju, kto wie czy nie cenny przyczynek do przyszłej współpracy na polu zawodowym.
 
Na czym polega wyjątkowość tego działania? To przede wszystkim klimat - twierdzi Tomasz Lewandowski, spiritus movens całego wydarzenia. Niepowtarzalny będzie także koncert finałowy uczestników, który odbędzie się nad jeziorem Dąbskim – dodaje. To także wykładowcy, którzy jak Grażyna Łobaszewska, nieczęsto podróżują po kraju w celu nauczania.
 
Cieszy to, że są w Szczecinie ludzie, którzy są w stanie przyciągnąć muzyków takich, jak ci, którzy pojawią się na warsztatach muzycznych w naszej miejscowości już za niecały tydzień. Program i otwarty charakter działania powinny przekonać jeszcze niezdecydowanych. Udział może wziąć każdy, kto ukończył 16. rok życia i chce doskonalić swoje umiejętności w wymienionych wcześniej klasach. Patronat nad przedsięwzięciem objął portal wSzczecinie.pl .