koncerty

Antonina Krzysztoń

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 16.01.2017
O której godzinie?
19:00
Za ile?
85 zł; dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Anielski głos, miękka, delikatna muzyka i mocne, prowokujące do refleksji słowa. Jej twórczość chwyta głęboko za serce i nie puszcza. Będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu prezentującym i przypominającym najpiękniejsze piosenki tej niezwykłej artystki – czytamy w zapowiedzi koncertu Antoniny Krzysztoń. Artystka ze swoim recitalem wystąpi w szczecińskiej Filharmonii 16 stycznia. Bilety dostępne w cenie 85 zł.
Antonina Krzysztoń to polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodzona w Krakowie.

„Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny". Jej głos, charyzma, przekaz, poruszają i przyciągają ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną.

„Moim powołaniem – mówi – jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów". I rzeczywiście Antonina Krzysztoń trafia do ludzi o różnych przekonaniach, choć dokładnie określa swoją drogę. W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki. To wszystko składa się na jej niepowtarzalne interpretacje. Współpracowała między innymi z taki twórcami jak: M. Lorenc, A. Pierończyk, L. Możdżer, K. Knittel, W. Konikiewicz, M. Pospieszalski, W. Waglewski, K. Kryll, W. Przybylski, E. Sosulski, A. Wyrzykowski, M. Walawender, A. Strug, K. Radomski, M. Wielecki, P. Mazurczak, Z. Wegehaupt. Od 20 lat współpracuje ze znakomitym gitarzystą M. Majerczykiem.

W skład zespołu, z którym współpracuje od wielu lat, i z którym zagra w Szczecinie wchodzą: M. Majerczyk, M. Lamch, Manolo (M. Alban). Wspólnie wydali dwie płyty i pracują nad trzecią.

„Moim dorobkiem jest możliwość tworzenia różnych projektów ze wspaniałymi, wybitnymi artystami. Moim dorobkiem są moi słuchacze".
[materiały promocyjne organizatora]
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję