Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Na Trasie Zamkowej stanie 11-metrowa wieża, z której do rzeki będą skakać profesjonalni skoczkowie z całego świata. W drugi weekend sierpnia szczecinianie po raz pierwszy będą mogli podziwiać oszałamiający turniej high divingu.
High diving to nowy sport ekstremalny. Mężczyźni skaczą do wody z 27 metrów (to wysokość ósmego piętra), kobiety zaś z wysokości 20 metrów. 13 sierpnia w Szczecinie zapowiada się więc niesamowite widowisko.

- Takie imprezy na świecie potrafią zgromadzić jednorazowo nawet do 80 tys. widzów! - mówią współorganizatorzy wydarzenia. - Czterech zaproszonych zawodników to światowa czołówka w tej spektakularnej i ekstremalnie niebezpiecznej dyscyplinie. Opisanie wrażeń i emocji jakie na widzach wywołują skoki do wody z tak wielkich wysokości w połączeniu z nieprawdopodobnymi akrobacjami jest trudne. To trzeba przeżyć na żywo – dodają.

W Szczecinie skoki będą oddawane z 11-metrowej wieży, która zostanie ustawiona na Trasie Zamkowej. Odbędą się w kilku rundach. Wszystkie będzie można podziwiać na żywo, stojąc po obu stronach Odry.

 

To jednak nie jedyne atrakcje sierpniowego Water Show Szczecin. W programie zaplanowano spektakularne pokazy akrobacji na flyboardach na wysokości nawet 16 metrów, pokazy akrobacji na wakeboardzie (pływanie po powierzchni wody na desce i trzymaniu się sznura, który ciągnie specjalny wyciąg bądź łódź), turniej smoczych łodzi. Do Szczecina przybędzie także jedna z najlepszych na świecie grup akrobatów motorowodnych, która zaprezentuje zapierające dech w piersiach widowisko na skuterach wodnych.

Water Show Szczecin to druga taka impreza w Polsce. Pierwsza odbyła się rok temu w Dębnie. Jest to wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. 12 i 13 sierpnia na Wałach Chrobrego będzie można oglądać świetlne pokazy gości ze Szwecji, Wietnamu i Szwajcarii.

Szczegółowe informacje na stronie www.watershowszczecin.pl