Gdzie i kiedy?
Lulu Club
Partyzantów 2
środa, 27 lutego 2013, 20:00
Za ile?
20 pln normalne i 15 pln szkolne/studenckie do nabycia na www.bilety.fm i w klubie Lulu
CHORZY NA ODRĘ & BALTIC NEOPOLIS QUARTET Fuzja brzmień w teatralnej scenerii klubu Lulu pod hasłem „Akustyczeń lutuje na ostro" - niecodzienne spotkanie klasyków z muzykami rockowymi: Chorzy na Odrę i trio Baltic Neopolis w specjalnie zaaranżowanym koncercie.

Repertuar zespołu zostanie wzbogacony o brzmienia smyczkowego trio - skrzypie, altówki i wiolonczeli. W programie koncertu piosenki z płyty „Skończyliśmy się na Kill'em All" i utwory które znajdą się na nowym krążku Chorych na Odrę, zatytułowanym roboczo „Nieznośna lekkość hitów".

AKUSTYCZEŃ 2013 FESTIWAL SZCZECIN.

Projekt współfinansowany przez:

Gminę Miasto Szczecin (www.szczecin.eu)

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (www.wzp.pl)

Uniwersytet Szczeciński (www.univ.szczecin.pl)

Chorzy na Odrę

  Przyjęli za własny styl określenie Rock Społeczny. W piosence tytułowej z debiutanckiego albumu 'Skończyliśmy się na Kill'em All' gościnnie wzięli udział: Stanisław Soyka, Piotr Cugowski, Banach, Gutek oraz Mieszko Sibilski, a zaledwie w miesiąc po ukazaniu się płyty nakładem wydawnictwa Podparty, C.N.O. zarejestrowali materiał na kolejny album, który pod tytułem 'Nieznośna lekkość hitów', będzie miał premierę niebawem. Do tego czasu - w sieciach sklepów Media Markt i Saturn na terenie całego kraju - można pytać o pierwszą płytę, na której między innymi: Wystąpimy na Offie, Megaloman, Co się stało z polską piłką, Jajko na Well Done, Wyję jak pies. Od strony literackiej w C.N.O. skojarzeniowa papka przeplata kulturę salonów i szczerość rynsztoka. Język bezkompromisowo celuje w problemy społeczne, kulturowe, a nade wszystko osobiste. C.N.O. są szeroko eksploatowani na gruncie teatralnym, ale nie tylko, gdyż jako laureaci Lizard King Festival 2011 wpisują się w nurt alternatywnego rocka, a zwyciężając Festiwal Piosenki Korowód 2012 zdobyli Kraków po raz drugi.  ...To niezwykle miłe, gdy wśród lepszych, gorszych performance'ów, nagle pojawia się na scenie akt, który natychmiast przykuwa uwagę (...) wywołuje uczucie, że dzieje się coś czego nigdy wcześniej nie było (...) to co mnie najbardziej urzekło to słowo, które nosi cechy rasowej poezji. Olek Różanek posługuje się językiem prostolinijnym, potocznym, ale przy tym wszystkim zupełnie nowym, tych tekstów nie wystarczy wysłuchać raz, trzeba się w nie zagłębić, jak to w poezję... Stanisław Soyka dla Polskiego Radia

Baltic Neopolis Trio

Powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków–solistów Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów akademii muzycznych z Poznania, Wrocławia i Szczecina. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku. Aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Repertuar, który wykonuje Baltic Neopolis Quartet cechuje odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i wykonawców muzyki rozrywkowej. Kwartet współpracował z takimi artystami, jak: Kevin Kenner, Tomasz Tomaszewski, Wiesław Prządka, Paweł Łukaszewski, Janusz Stalmierski, Michał Dobrzyński, Piotr Kałużny, Adam Skrzypek, Barbara Drążkowska, Sławomir Wilk, VJ PuH, Piotr Klimek, Marta Pawłowska. Muzycy uczestniczyli w nagraniu płyt „8" Katarzyny Nosowskiej, czy „Baba Gada" Joli Szczepaniak. Są grupą otwartą na oryginalne przedsięwzięcia, wspierają promowanie Szczecina jako miasta kultury. Świeże spojrzenie kwartetu na muzykę klasyczną pozwala muzykom robić rzeczy niepowtarzalne, dzięki czemu na koncertach możliwe jest łączenie muzyki różnego rodzaju z innymi obszarami artystycznej ekspresji. Dzięki współpracy ze znakomitymi artystami i ogromnym talencie członków zespołu, Baltic Neopolis w każdej postaci jest wybitnym i jedynym w swoim rodzaju, nowoczesnym zespołem smyczkowym.