W związku z przebudowę układu dróg w rejonie Międzyodrza, szykuje się kolejna zmiana w organizacji ruchu. Od środy 18 maja zamknięta będzie ulica Celna. Przejazd w kierunku ul. Heyki zostanie wyznaczony objazdem.

 

Ulica Celna będzie wyłączona z ruchu na odcinku między ulicami Energetyków i Bulwar Gdański. Zlikwidowany zostanie więc lewoskręt z ulicy Energetyków. Jadąc w kierunku ul. Heyki i Kępy Parnickiej, trzeba będzie skorzystać z objazdu. Wytyczony zostanie on przez ulice: Św. Floriana, Bulwar Gdański i Bulwar Śląski, Władysława IV, Bytomską. Relacja na skrzyżowaniu ulicy Heyki z Bulwarem Gdańskim będzie przejezdna.

Celna zostanie przebudowana podobnie jak okoliczne ulice: Energetyków, Władysława IV, Spichrzowa, Zbożowa, Świętego Floriana, Bytomska, Bulwar Śląski i Bulwar Gdański. Największą zmianą dla kierowców będzie budowa czterowlotowego ronda na wysokości skrzyżowania ul. Energetyków z ul. św. Floriana. Na środku powstanie rozjazd torów tramwajowych w kierunku planowanego w przyszłości Mostu Kłodnego, by można było puścić tamtędy tramwaj.

Wykonawcą prac o wartości 76 mln zł jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Inwestycja powinna zostać sfinalizowana do maja 2023 r. Jest dofinansowana ze środków unijnych. Nadzór nad realizacją prac sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.