Już w niedzielę, z okazji 4. urodzin Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, wystawcy przygotują dla mieszkańców wszystko, co mają najlepszego. Przed nami także specjalne studio śniadaniowe, do udziału w którym zaproszono znanych szczecinian, regularnie robiących zakupy. Od 10:00 do 12:00 na Facebooku portalu wSzczecinie.pl będzie można zobaczyć rozmowy z wystawcami i z zaproszonymi gośćmi oraz pokazy kulinarne i artystyczne.

 

Urodzinowy Szczeciński Bazar Smakoszy odbędzie się w niedzielę, 9 maja, od godziny 10:00 do 15:00 w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18.

– Będziecie mogli wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi ekoproduktami regionalnymi, najlepszymi winami oraz inną żywnością sezonową. Umożliwimy zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo, przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki i desery, naturalne kosmetyki oraz wiele, wiele innych – mówi Anna Fiodorowicz ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

Dodatkową atrakcją urodzinowego bazaru będzie specjalna telewizja śniadaniowa przygotowana przez portal wSzczecinie.pl:

– Udało nam się zaprosić doskonałych gości, naszych wspaniałych przyjaciół, którzy są z nami od wielu lat i bardzo wspierają nasze inicjatywy – dodaje Fiodorowicz. O najnowszych trendach kawowych porozmawiamy z Adrianem Małachowskim, założycielem szczecińskiej palarni Qualia Caffe. O swojej wiosennej kolekcji i miłości do Szczecina opowie Sylwia Majdan, projektantka mody. Nie zabraknie stałego bazarowego gościa, Michała Sobolewskiego, szerzej znanego jako raper Sobota. Pojawi się również Dawid Dobropolski, autor pierwszej polskiej książki o diecie ketogenicznej, wraz z partnerką, Anną Gudan, dietetykiem. Wspólnie stworzyli poradnię „Chodź na Keto”. Wśród zaproszonych gości jest także Marcin Raubo, właściciel OFF Mariny, promotor i mecenas żeglarstwa jak i Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.  

Jak zawsze wstęp na bazar jest bezpłatny, ale organizatorzy przypominają o reżimie sanitarnym, czyli ograniczonej ilości osób na terenie wydarzenia, konieczności noszenia maseczek i dezynfekcji dłoni.