Kiedy wrócą regularne wydarzenia muzyczne na żywo, tego jeszcze nie wiemy. Nowy cykl koncertów #nettoONLINE ma uprzyjemnić czas oczekiwania, a także przypomnieć fanom muzyki, którzy już trochę odwykli od takich wrażeń, jak to wcześniej bywało... Na początek usłyszymy dobrze znanych w Szczecinie artystów, czyli Jacka Szymkiewicza i zespołu Chango.

To będzie bardzo szczególna prezentacja. W piątek, 22 maja, o godzinie 19:00 w szczecińskiej Netto Arenie wystąpi zespół #ukrytedowiadomości, a streaming tego wydarzenia zostanie udostępniony w sieci.

Jest to projekt stworzony przez Jacka Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno, a także autora takich projektów jak Babu Król czy Budyń Julka Tuwima oraz tekściarza (pisał m.in. dla Nosowskiej, Brodki, Reni Jusis, Natalii Nykiel czy zespołu Varius Manx). Towarzyszą mu muzycy dobrze znanej szczecińskiej grupy Chango w składzie: Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Szymon Drabkowski – gitara, Maciej Jakub Kałka – bas, Tomasz Nawrocki – perkusja.

– Album, który razem nagraliśmy, powstawał przez cały ubiegły rok, m.in. w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie koło Międzyzdrojów oraz w studiu Stobno Records. Pierwsze dwa utwory znalazły się w programie występu na Akustyczniu w Piwnicy Kany, a ogólnie są to piosenki o seksie i śmierci. Społeczeństwo musi sobie radzić ze strachem przed śmiercią i to wyraża się w potrzebie epatowania seksem – w mediach, sztuce itp. O tym m.in. jest ta płyta. W piątek w Netto Arenie zagramy wszystkie, gotowe utwory i będzie to ich światowa, intergalaktyczna prapremiera” – zapowiada Jacek Szymkiewicz.

Zespół ujawnił dotąd tylko jeden utwór z nowego materiału. To "Czas", który będzie numerem tytułowym całej płyty. Jego tekst bardzo dobrze komentuje obecną sytuację wokół nas, mimo że powstał jeszcze przed ogłoszeniem stanu epidemii w kraju...

– Zdecydowaliśmy się go wypuścić w kwietniu, bo nieoczekiwane stał się wręcz profetyczny, później już na pewno będzie inaczej postrzegany – dodaje Szymkiewicz.

Piątkowy występ projektu #ukrytedowiadomości będzie inauguracją cyklu #nettoONLINE. – W najbliższych tygodniach, co jakiś czas, w specjalnie powstałym studiu muzycznym w naszej hali, gościć będziemy szczecińskich i ogólnopolskich artystów. Koncerty będą na żywo transmitowane online i bezpłatnie udostępniane Wam Wszystkim” – informują organizatorzy wydarzenia.

Streaming koncertu dostępny będzie pod linkiem: https://www.facebook.com/events/479775992770124/.