ALDI kontynuuje ekspansję w Szczecinie. Trzeci sklep tej sieci powoli wyrasta z ziemi, ale na tym nie koniec. W Szczecinie, jak i na jego przedmieściach mają wkrótce powstać kolejne obiekty. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wSzczecinie.pl, sieć intensywnie poszukuje dogodnych lokalizacji w okolicach Gumieniec i Mierzyna. – W tym momencie możemy potwierdzać wyłącznie te lokalizacje nowych sklepów, które widnieją na naszej stronie internetowej w zakładce „Nasze nowe sklepy” – mówi Luiza Urbańska z działu PR sieci dyskontów ALDI.

 

Będzie to już trzeci sklep sieci ALDI w Szczecinie. Pierwszy został otwarty jesienią 2021 przy ul. Struga, a drugi w styczniu tego roku przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie. Trzeci sklep ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. Obiekt powstaje przy ul. Szosa Polska, w sąsiedztwie nowych bloków mieszkalnych.

Tamten rejon powoli staje się szczecińskim zagłębiem dyskontowym. Zaledwie kilka miesięcy temu otwarto tam Polo Market, a nieopodal znajdują się Biedronka oraz dwa sklepy Netto (jeden po dawnym Tesco w Galerii Północ).

– W tym roku planujemy jeszcze kilka nowych otwarć, jednak szczegóły będziemy mogli przekazać dopiero w momencie, gdy wszystkie formalności związane z budowami zostaną zakończone – mówi Luiza Urbańska z działu PR sieci dyskontów ALDI. – Wszystkie sklepy ALDI w Polsce są zaprojektowane zgodnie z międzynarodowym konceptem ANIKO oraz z globalną strategią marki z uwzględnieniem stylu zakupowego polskiego konsumenta. Oferujemy dziś klientom dyskont w nowym znaczeniu tego słowa, przesuwając akcent mocno w kierunku jakości, nowoczesności i świeżości – dodaje.

Poza Szczecinem ALDI od lat działa w Choszcznie. Niedawno sklep tej sieci powstał też w Świdwinie. Kolejne dyskonty niebawem zostaną otwarte w Stargardzie, Koszalinie i Sławnie.