Na trzecie piętro Posejdona wprowadzi się szczeciński oddział firmy Concentrix, którego siedziba mieści się obecnie w budynku przy pl. Szarych Szeregów. Nowa lokalizacja ma wiązać się m.in. ze zwiększeniem zatrudnienia o 150 pracowników.

Concentrix to amerykańska korporacja z branży BPO (outsourcing usług dla biznesu). Szczeciński oddział działa od 15 lat, wcześniej pod nazwami Stream i Convergys. Zapewnia wsparcie techniczne globalnym liderom rynku technologii informatycznych, elektroniki komunikacyjnej oraz komunikacji. Oferuje pracę w 12 językach obcych.

- Drugi rok z rzędu wspólnie z naszym siostrzanym oddziałem w Lublinie jesteśmy w pierwszej trójce najlepszych firm Contact Center w Polsce, a 2020 rok będzie dla nas wyjątkowo szczególny, gdyż 15 rocznicę otworzenia oddziału w Szczecinie świętować będziemy już w Posejdonie. Mocno liczymy, że nowa lokalizacja przyczyni się do pobicia zeszłorocznego wyniku rekrutacyjnego – zamierzamy zwiększyć zatrudnienie o kolejne 150 osób, co da nam blisko 1000 pracowników Concentrix w Polsce – mówi Łukasz Lenczewski, dyrektor szczecińskiego oddziału firmy Concentrix.

Przestrzeń biurowa jaką zajmą w Posejdonie będzie wynosić blisko 3 tys. metrów kwadratowych, czyli więcej niż w obecnej siedzibie. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze nowego miejsca znaczenie miał m.in. standard oferowany przez Posejdona.

Posejdon to nowy symbol nowoczesnego, otwartego na biznes Szczecina. To miejsce pracy uwzględniające najróżniejsze potrzeby najemców, stwarzające komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Nie dziwi nas więc, że kolejny najemca wybrał nasz Kompleks na swoją siedzibę – mówi Marcin Woźniak, przedstawiciel inwestora, członek zarządu spółki Porto. – Concentrix to firma o globalnym zasięgu, która wkłada wiele wysiłku, by stworzyć swoim pracownikom przyjazne środowisko pracy. Jesteśmy przekonani, że w Posejdonie będą czuć się wyśmienicie i to właśnie tutaj będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

Wcześniej ogłoszono już, że przestrzeń biurową w Posejdonie zajmą również infinIT Codelab i Fundusz Pomerania Sp. z o.o. Poza tym mówi się o takich firmach jak: BIC Electric, KYB czy Mobica. Poza przestrzenią biurową częścią kompleksu Posejdona będą dwa hotele sieci Marriott: czterogwiazdkowy Courtyard i trzygwiazdkowy Moxy. Mają być otwarte w drugim kwartale tego roku. Ofertę Posejdona dopełni przestrzeń handlowo-usługowa (m.in. Lidl) i duże centrum kongresowe.