Niezwykła mieszanka komików już 22 sierpnia wystąpi w Amfiteatrze nad jeziorem Miedwie. Cztery osobowości polskiej sceny kabaretowej – Halama, Gajda, Dolniak i Usewicz – zaprezentują swoje stand-upowe programy.

To pierwsza w historii Miedwiańska Gala Stand-Upu. Odbędzie się w czwartek, 22 sierpnia, o godz. 19:30. Wśród gości, którzy tego wieczoru pojawią się na scenie Amfiteatru przy ul. Szczecińskiej 10a, będzie m.in. Bartosz Gajda. Jak pisze sam o sobie: „Wybitna osobowość, gwiazda estrady, jeden z najlepszych komików na świecie. Połączenie najlepszych cech Zbigniewa Buczkowskiego i Gerarda Depardieu”. O jego talencie można się przekonać, oglądając kanał „50 Twarzy Gajdy” na YouTube albo właśnie przybywając na Miedwiańską Galę Stand-Upu.

Obok Gajdy zaprezentuje się też Grzegorz Dolniak. To szczeciński komik, który aktualnie mieszka w Warszawie. Na co dzień występuje w telewizyjnej „Dwójce” oraz na antenie TVP Rozrywka, gdzie prowadzi programy i felietony satyryczne. Ze środowiskiem kabaretowym i komediowym związany jest od lat. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny szczecińskiego Festiwalu Komedii SZPAK, twórca nieistniejącego już kabaretu Szarpanina oraz aktor teatru improwizacji „Przyjezdni”.

22 sierpnia w Amfiteatrze nad jeziorem Miedwie wystąpi też Grzegorz Halama. To komik, aktor komediowy, filmowy i teatralny, parodysta i muzyk. Nazywany jest ojcem chrzestnym polskiego stand-upu. Jego popularne kreacje to: Pan Józek (hodowca kurczaków z Chociul), Śpiewająca bakteria czy niezwykle zabawny Ochroniarz z supermarketu. Halama z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, opowiada o tematach uniwersalnych. Śmieszy, ale nie tylko, skłania także do refleksji, bo jego humor ma podwójne dno...

Imprezę poprowadzi dobrze znany w Szczecinie Damian Usewicz, czyli Viking. Komik, konferansjer oraz organizator imprez komediowych, ze sceną związany od 10 lat. W swoich występach nieszablonowo porusza tematy z życia wzięta, okraszając je czarnym humorem z charakterystycznym dla siebie dystansem, utrzymując przy tym bardzo dobry kontakt z publicznością.

I Miedwiańska Gala Stand-Upu przeznaczona jest dla osób powyżej 16. roku życia. Bilety w cenie 59 zł w przedsprzedaży dostępne są online na: https://ticketos.pl/event/2095