Do niebezpiecznie wyglądającego zderzenia dwóch tramwajów doszło w ścisłym centrum miasta w poniedziałek po południu. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która sprawdza przyczyny wypadku. Na ul. Krzywoustego występują utrudnienia w ruchu, potrwają do momentu usunięcia tramwajów z torowiska.

Wypadek wyglądał bardzo poważnie i wprowadził poważne utrudnienia w ruchu w ścisłym centrum Szczecina. Do zderzenia tramwajów doszło na ul. Krzywoustego na wysokości centrum handlowego Kupiec.

- Doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Nie znamy jeszcze przyczyny wypadku, sytuacja jest sprawdzana. Radzimy unikać tych okolic, bo utrudnienia wystąpią do momentu usunięcia pojazdów z torowiska - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

W tramwajach - co oczywiste w godzianch szczytu komunikacyjnego - było wielu pasażerów. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale dwie osoby trafiły do szpitala.

- Poszkodowane zostały trzy osoby, ale jedna odmówiła hospitalizacji. Do szpitala trafiły dwie kobiety: 57-latka oraz 86-latka. Obie Panie na skutek wypadku doznały urazu głowy - mówi Paulina Targaszewska, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Na miejsce przybyły dwa zespoły pogotowia oraz policja.