Od wtorku, 20 kwietnia, wyłączony z ruchu będzie fragment ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza. Wyjątek będzie dotyczył dojazdu do przychodni WOMP

 

– W trakcie realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany zapewnić przejazd przez ulicę do przychodni WOMP (kierunek od ul. Krzywoustego do Jagiellońskiej). Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje również pozostawienie miejsca – ok. 15 m do zatrzymywania dla pojazdów dowożących pacjentów do przychodni (lokalizacja zmienna, adekwatnie do postępu robót budowlanych) – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Zamknięcie ulicy związane jest z pierwszym etapem jej przebudowy. Wszystkie etapy zajmą łącznie maksymalnie rok. Wykonawcą jest firma Ben-bruk, która otrzyma za to zadanie 7,8 mln zł.

Jak zmieni się ulica Bolesława Śmiałego?

Cała inwestycja obejmie fragment ul. Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej. Ulica zyska nową nawierzchnię, powstaną chodniki z ciętych szarych płyt granitowych. Wprowadzona zostanie „strefa ruchu 30” i wyniesione, „sugerowane” przejścia dla pieszych. Parkowanie z ukośnego zmieni się na równoległe (na obustronnych pasach postojowych). Oznacza to znaczącą redukcję miejsc postojowych.

Zmieni się też skrzyżowanie ulic Bolesława Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza. Zaprojektowano tam minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej. W ramach inwestycji w okolicy pojawi się nowa zieleń. Zagospodarowany zostanie plac przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Posadzone będą tam drzewa i krzewy, staną ławki. Dodatkowo, wokół nowego ronda zaplanowano „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami.

Przebudują wszystkie ulice w tej okolicy

To pierwszy etap prac, które w przyszłości obejmą też ulice Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztową i Ściegiennego. Zmiany będą podobne jak na ulicach Małkowskiego, Królowej Jadwigi czy Bohaterów Getta Warszawskiego.

W kolejnych etapach przebudowane zostaną ulice:

- Chodkiewicza na odcinku od ul. Pocztowej do al. Piastów;

- Żółkiewskiego na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów;

- Pocztowa na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do ul. Jagiellońskiej;

- Ściegiennego na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów.