Mnóstwo atrakcji, w tym wydarzenia kulturalne, nauka jazdy na hulajnodze i wiele innych. Już dziś startuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szczecinie przyniesie ze sobą szereg akcji edukacyjnych, wydarzeń kulturalnych oraz paradę i zabawy na hulajnogach.

W dniach 16-22 września przestrzeń miejska stanie się miejscem zachęcającym do korzystania z innych środków transportu niż samochód. Jednym z piątkowych wydarzeń (18 września w godz. 16:00-22:00) będzie Park(ing) Day – dzień, w którym w wielu miastach świata miejskie parkingi są przekształcane w parki. W Szczecinie będzie to ul. Osiek i okolice. Teren ten zamieni się w bardziej przyjazny przechodniom, turystom i odwiedzającym lokale. Wśród atrakcji m.in. Piknik Literacki „Zasmakuj w Tokarczuk”, bookcrossing, koncert muzyki filmowej i projekcja filmu „Honorowy Obywatel”. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/937402673420858/

Z kolei w sobotę (19 września) od godz. 15:00 inicjatywa "Idee przez miasto" zaprasza wszystkich miłośników jazdy na hulajnodze na ulicę Rayskiego (odcinek pomiędzy placami Grunwaldzkim i Zamenhofa). Tam powstanie miejsce miejskich zabaw na kółkach. Następnie około 15:30 rozpocznie się parada hulajnóg, która przejedzie śródmiejskimi ulicami miasta. Od 16:00 prowadzone będą zabawy i lekcje jazdy. Ogłoszeni zostaną też zwycięzcy konkursu „Kto jeździ na hulajnodze – konkurs na nazwę" i otrzymają nagrody.

Szczegółowy plan tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Szczecinie dostępny na stronie: https://www.facebook.com/events/2613326648998073/