Wraz z zamknięciem pl. Orła Białego dla samochodów, mieszkańcy zyskali nową przestrzeń do organizacji imprez. Pierwsze odbędą się już w najbliższy weekend. Zaplanowano m.in. sąsiedzkie śniadanie, kino pod chmurką, koncert i warsztaty dla rowerzystów. Na wszystko wstęp bezpłatny!

Śniadanie sąsiedzkie

Już w sobotę, 10 sierpnia, odbędzie się pierwsze z czterech "Śniadań sąsiedzkich na pl. Orła Białego", na które zapraszają ekipa Szczecińskiego Bazaru Smakoszy i Rada Osiedla Stare Miasto Szczecin. Wydarzenie zaplanowano w godz. 09:00 - 13:00.

- Tym radosnym spotkaniem w rodzinnej atmosferze zainaugurujemy cykl spotkań przy wspólnym posiłku, o które zadba część wystawców zaproszonych na tę okazję specjalnie z niedzielnego Bazaru w OFF Marinie. Wszyscy szczecinianie i turyści są mile widziani! - zachęcają organizatorzy.

Kolejne śniadania na pl. Orła Białego zaplanowano: 24 sierpnia oraz 7 i 21 września.

Kino sąsiedzkie: "McQueen"

Również w sobotę, 10 sierpnia, na pl. Orła Białego odbędzie się plenerowa projekcja dokumentu o geniuszu świata mody, Aleksandrze McQueenie.

- Przygotujemy dla Was trochę leżaków i krzeseł, ale gdyby było nas nieco więcej, zawsze warto zabrać ze sobą coś do siedzenia - własne leżaki czy kocyki mile widziane – mówią organizatorzy.

Początek pokazu o godz. 21:00. Kolejne projekcje będą miały miejsce 24 sierpnia ("Nasz najlepszy rok" o 21:00), 7 września ("Viviane chce się rozwieść" o 20:00) oraz 22 września ("Bloki" o 20:00).

Kurs na ulicę - warsztaty z jazdy rowerem

W ten weekend na pl. Orła Białego odbędą się także warsztaty dla rowerzystów. To praktyczne zajęcia z jazdy na rowerze w ruchu ulicznym kierowane do osób, którym jazda rowerem po mieście wydaje się trudna, niemożliwa lub niebezpieczna. Podczas warsztatów będzie można przejechać w bezpiecznych warunkach, pod okiem doświadczonego edukatora, ulicami Szczecina i nauczyć się jak prawidłowo i bezpiecznie zachować się na drodze. Każdy uczestnik otrzyma poradnik miejskiego rowerzysty, stanowiący kompendium wiedzy na temat tego jak poruszać się rowerem po naszym mieście.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin. W ten weekend na zajęcia zaprasza w sobotę i niedzielę o godz. 11:00 i 13:00. Zbiórka przy fontannie na pl. Orła Białego. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://evenea.pl/event/kursnaulice

Popołudniowy koncert

Z kolei w niedzielę, 11 sierpnia, na placu Orła Białego odbędzie się plenerowy koncert uczestników Letniej Akademii Instrumentów Dętych. To warsztaty artystyczne dla uczniów szkół muzycznych i studentów Akademii Muzycznych z całej Polski. W tym roku Letnia Akademia odbywa się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w dniach 7 - 14 sierpnia 2019 r. Początek koncertu o godz. 16:00. Wstęp wolny.