Kilkanaście spotkań z podróżnikami, ratowanie efów, geograficzne dyktando, wymiana gratów na kwiaty, bal miłośników Ziemi – m.in. takie atrakcje czekają na uczestników Tygodnia Ziemi, który właśnie rozpoczyna się w Szczecinie.

Tegoroczny Tydzień Ziemi w Szczecinie startuje w środę, 19 kwietnia. Na początek zaplanowano tradycyjne spotkania z podróżnikami. Organizatorzy zapraszają na trzy wieczory wypełnione niezwykłymi wyprawami. Nie opuszczając Szczecina, będzie można zwiedzić prawie cały świat! Uczestnicy środowego spotkania najpierw udadzą się do Maroka, później odbędą podróż po siedmiu morzach i na koniec wylądują w Birmie. Dzień później (20 kwietnia) będzie okazja wysłuchać relacji z wyprawy dookoła świata, zwiedzić Kenię i Iran, a także zobaczyć jak wyglądała autostopowa podróż po Europie. Ostatniego dnia „Wieczorów z podróżnikami” (21 kwietnia) uczestnicy poznają Izrael, Jordanię, Gruzję, Armenię, a na sam koniec dowiedzą się jak smakuje Azja. Piątkowy wieczór zapowiada się więc nie tylko ciekawie, ale i smakowicie. Wszystkie spotkania w ramach tegorocznych „Wieczorów z podróżnikami” odbędą się w sali 316 w budynku Wydziału Nauk o Ziemi przy ul. Mickiewicza 16a. Początek codziennie o godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

19.04.2017 (środa)
17:00 | Robert Szyjanowski: Dzikie Maroko w środku lata
18:00 | Podróżnik niespodzianka
19:00 | Paweł Głaz: Siedem Mórz
20:00 | Jacek Kaliciński: Myanmar - kraj dla podróżników, czy turystów? Co zobaczą tam jedni i drudzy. Myanmar (d. Birma) w latach 2010-2016

20.04.2017 (czwartek)
17:00 | Ryszard Tunkiewicz : Dookoła Świata przez 8 kontynentów - śladami Polonii na Świecie
18:00 | Zbigniew Głąbiński: Kenia - tam gdzie śpiewają akacje
19:00 | Dominik Zawadzki: Iran oczami geografa
20:00 | Piotr Jadacki, Rafał Gmiter: 2700 kilometrów w 8 dni - czyli autostopem przez Europę

21.04.2017 (piątek)
17:00 | Szczepan Ligęza: Ugryźć kawałek świata
18:00 | Daniel Matysiak: Izrael i Jordania
19:00 | Igor Skawiński: Gruzja, Armenia. Lato.
20:00 | Karol Sarosiek: Jak smakuje Azja?

Kwiaty za graty
To oczywiście nie wszystko! W sobotę, 22 kwietnia, studenci Wydziału Nauk o Ziemi US po raz kolejny organizują akcję „Kwiat za grat”. Tego dnia niepotrzebne elektroodpady, np. stare telefony, zużyte baterie, zepsutą suszarkę albo lodówkę, będzie można wymienić na sadzonki roślin. Zalegające w naszych domach graty trzeba tylko przynieść na parking przy Jasnych Błoniach. Akcję zaplanowano w godz. 10:00-15:00.

Tego samego dnia dla najmłodszych przygotowano grę miejską „Zostań eko-elfem”. Jej uczestnicy staną do walki z zanieczyszczeniami i spróbują uratować magiczne stworzenia. Gra rozpocznie się o godz. 10:00 na Jasnych Błoniach.

Dzień Geografa
Z kolei we wtorek, 25 kwietnia, na Wydziale Nauk o Ziemi US (przy ul. Mickiewicza 16a i 18) odbędzie się piąta już edycja Dnia Geografa. Będzie można wziąć udział w prowadzonych przez pracowników akademickich oraz studentów wykładach i warsztatach dotyczących geologii, geografii, meteorologii czy turystyki. Po raz pierwszy odbędzie się też dyktando geograficzne (zapisy: dyktandogeograficzne.dg@gmail.com)! Więcej szczegółów na stronie http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

We wtorkowy wieczór odbędzie się jeszcze Bal Ziemianina. Impreza dedykowana wszystkim miłośnikom Ziemi rozpocznie się o 20:00 w Rocker Club. Wstęp bezpłatny dla studentów.