VI edycja znanego już na całą Polskę Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK zbliża się wielkimi krokami. Już za niewiele ponad miesiąc to w Szczecinie będzie najśmieszniej!

 

Przegląd SZPAK odbędzie się w Szczecinie w dniach 15-18.11.2012r. Już wiemy kto pojawi się w tegorocznym programie. Jeszcze przed rozpoczęciem kabaretowego weekendu odbędą się specjalne warsztaty. W dnach 10-11.11.2012r. w Szczecińskim Inkubatorze Kultury będą przeprowadzone V Otwarte Szczecińskie Warsztaty Kabaretowe. Warsztaty będą prowadzone przez kabaret Czesuaf.

Czesuaf cię nauczy

Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w klubie P1erwsze Miejsce. Punkt godzina 19.00 rozpocznie się gratka dla wszystkich miłośników kabaretów. Na czwartkowej scenie zaprezentowany zostanie pokaz powarsztatowy. Także w czwartek widzów rozbawią członkowie kabaretu Czesuaf oraz kabaretu Adin.

Andrus prezentuje!

Dzień później żarty zaczną się nieco wcześniej, bo już od godziny 16.00. Na kabaretowe akcenty w piątek będziemy mogli udać się do Empiku w Galerii Kaskada, tam na godzinę 16.00 zaplanowane jest spotkanie z Arturem Andrusem i promocja książki „Blog osławiony między niewiastami”.

Jeszcze tego samego dnia, lecz odrobinę później, bo o 18.00 będziemy mieli okazję zobaczyć Artura Andrusa w Teatrze Lalek Pleciuga w roli prowadzącego. Będzie on czuwał nad pojedynkiem zeszłorocznych laureatów. W piątek, w pojedynku zwycięzców wystąpią Stado Umtata, Świerszczychrząszcz, Kacper Ruciński, Dabz oraz Liquidmime.

A na zakończenie piątkowego wieczoru w klubie P1erwsze Miejsce zaplanowane jest Kabaretowe Kino Nocne. W ramach pokazu zostanie zaprezentowany „Swing” w reżyserii Abelarda Gizy.

Po długiej piątkowej nocy nie będzie czasu w sobotę na odsypianie. Już o godzinie 11.00 odbędzie się II Kabaretowy Turniej Piłki Nożnej. Po zdrowym i przyjemnym wysiłku fizycznym ponownie powrócimy do Empiku w Galerii Kaskada, tym razem na spotkanie z Abelardem Gizą – spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00.

Kabaretowy ring

A wieczorem zacięty konkurs sześciu kabaretów, które będą próbowały rozłożyć publiczność na łopatki swoim dowcipem. Gwiazdą sobotnich występów będzie kabaret Szarpanina, który postara się udowodnić, że składak też program.... Sobotni konkurs kabaretów rozpocznie się o godzinie 18.00 w Teatrze Lalek Pleciuga.

Tak jak piątkowa noc i ta sobotnia nie będzie najlepsza do spania. Po występach w Pleciudze warto przenieść się do klubu P1erwsze Miejsce. Tam o godzinie 22.00 odbędzie się prawdziwy lincz. Ofiarą żartów będzie kabaret Szarpanina, a szczecińskich artystów zlinczują Abelard Giza, Piotr Gumulec, Bartosz Klauziński, Jim Williams, Krzysztof Deszczyński.

Finałowa kumulacja śmiechu

VI edycja Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK powoli dobiega końca. W niedzielę o godzinie 19.00 w Teatrze Lalek Pleciuga odbędzie się wielki finał. Na scenie wystąpią Kabaret Moralnego Niepokoju, kabaret Limo, kabaret Smile, kabaret Szarpanina i laureaci konkursu.

Bilety od listopada

W najbliższych dniach poznamy listę uczestników konkursu kabaretowego oraz jury, które oceni występy. Także na dniach pojawią się szczegóły nt. Kabaretowego Turnieju Piłki Nożnej. Bilety na VI edycję SZPAK-a będą dostępne w sprzedaży od 08 października.