To na razie jedyny morski wycieczkowiec, którego wizyta w szczecińskim porcie jest potwierdzona. W piątek, 26 sierpnia, awizowany jest 218-metrowy MV Balmoral. Zacumuje przy Nabrzeżu Polskim, za chłodnią na Łasztowni, po drugiej stronie Kanału Grodzkiego.

 

O wizycie wycieczkowca poinformował branżowy portal Infomare.pl. Balmoral pływa pod banderą Wysp Bahama. To statek zbudowany w 1988 roku w stoczni Meyer Werft w Papenburgu w Niemczech. Jego obecnym armatorem jest Fred. Olsen Cruise Lines.

W sierpniu Szczecin będzie jednym z punktów na mapie rejsu awizowanego jako wyprawa szlakiem zamków i pałaców północnej Europy. Balmoral wypłynie 19 sierpnia z portu Rosyth koło Edynburga w Szkocji. Na trasie są Fredericia w Danii, Kłajpeda na Litwie, Gdańsk, Szczecin i Sassnitz na niemieckiej wyspie Rugia.

O Balmoral głośno było w 2012 roku. Wtedy uczczono setną rocznicę zatonięcia Titanica, wyruszając w podróż dokładnie tą samą trasą i zatrzymując się w miejscu, gdzie spoczywa wrak legendarnej jednostki.

W 2019 r. Balmoral cumował w Świnoujściu.