Pomazane ekrany akustyczne oraz odmalowana elewacja tunelu pod górnym wiaduktem. Niestety oddany do użytku zaledwie kilkanaście dni temu węzeł Łękno już stał się celem ataków graficiarzy. Jak informują nasi czytelnicy, ekrany czyste były zaledwie kilka dni.

 

Nieestetyczne napisy widoczne są zarówno na ekranach akustycznych na trasie w ciągu al. Wojska Polskiego, jak i pod głównym wiaduktem. Szare ściany „ozdabia” już kilkanaście graffiti i tagów.

„Węzeł Łękno był czysty może trzy dni, a teraz znowu jakieś napisy, litery powypisywane i brzydkie malunki. Do tego ktoś powykopywał drzewa na odcinku w stronę Arkońskiej. Nie ma żadnego szacunku do naszego wspólnego mienia”, napisała nasza czytelniczka.

Straż miejska deklaruje, że będzie więcej patroli w tym rejonie.

– Ubolewam, że tak długooczekiwane miejsce, tak szybko stało się celem wandali. Będziemy szczególnie otaczać obserwacją te okolice w godzinach wieczornych i nocnych – zapowiada Joanna Wojtach, rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie.

Na szczęście nie potwierdziły się informacje o wyrwanych drzewach. Jak informuje Urząd Miasta, na terenie węzła zieleń wciąż jest porządkowana i widoczne na trasie ubytki mogą wynikać z nasadzeń zastępczych, które właśnie są wykonywane.