Urząd Miasta poinformował dziś, że w związku z budową węzła Granitowa w Podjuchach, po weekendzie na kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu w tym rejonie.

Zmiany zostaną wprowadzone we wtorek, 20 sierpnia, po porannym szczycie komunikacyjnym.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie na moście Gryfitów. Zamknięta zostanie północna część jezdni, a ruch zostanie przesunięty do południowej krawędzi mostu z wykorzystaniem pasa awaryjnego, dzięki czemu zachowana zostanie ciągłość poruszania się pojazdów w obu kierunkach.

Zmiany związane są z rozpoczęciem prac przy przebudowie gazociągu średniego ciśnienia.

Inwestycja za ponad 100 mln zł

Węzeł Granitowa to inwestycja o bardzo szerokim zakresie, która udrożnić ma często korkującą się krzyżówkę w Podjuchach. Po przebudowie powstanie tam duże skrzyżowanie jednopoziomowe z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną. Rozebrany zostanie wyłączony z ruchu most drogowy nad Regalicą (most im. 1 Armii Wojska Polskiego), w miejscu którego powstanie nowa przeprawa. Przebudowane zostaną też fragmenty ulic Krygiera i Granitowej oraz ich najbliższe otoczenie. Zaprojektowano nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Pojawią się też ekrany akustyczne.

Koszt prac to 104 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 72 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Nowa infrastruktura drogowa w Podjuchach powinna być gotowa najpóźniej na początku września 2020 r.