Wandale nie mają litości nawet dla budynków, takich jak Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Boczne drzwi do instytucji zostały pomazane czarno-różowymi napisami. Sprawa została zgłoszona policji.

Gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, jeden z ikonicznych budynków naszego miasta, został oszpecony przez wandali. Zdjęcie pomazanych drzwi jako pierwszy opublikował na Facebooku profil Lecę na Szczecin. Na szczęście nie uszkodzono fasady, co wygenerowałoby poważniejsze utrudnienia. Instytucja kultury nie chce komentować sprawy, ale jak udało nam się dowiedzieć, szkoda została zgłoszona odpowiednim służbom, a sam szpetny napis jeszcze dzisiaj ma zostać usunięty.

- Jest to ciężka walka, bo złapanie wandala na gorącym uczynku jest często niemożliwe. Naszym największym sprzymierzeńcem w tej walce jest monitoring. W mieście jest mnóstwo pięknie odnowionych budynków, np. kamienice. Aż serce boli jak na takich świeżo odmalowanych budynkach pojawiają się tagi i napisy - mówi Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie.

Do straży miejskiej każdego tygodnia trafia kilka przypadków kolejnych aktów wandalizmu.