Po wielu wspaniałych wydarzeniach w całym regionie Music West Fest – VIII Baltic Neopolis Festival wraca do Szczecina. W przepięknej przestrzeni Posejdon Center już w sobotni wieczór, 13 sierpnia, zabrzmi brawurowy program na finał!

 

Dzięki wsparciu Miasta Szczecina i Pomorza Zachodniego koncerty odbyły się na sianie, w parku, ogrodzie, pałacu, na zamku czy skwerze. To wszystko za nami, ale wielkie emocje jeszcze przed nami. W najbliższą sobotę na dziedzińcu Posejdona przed szczecińską publicznością zaprezentują się utalentowane artystki Akademii BNO. Zagrają program godny prawdziwych mistrzów, w sam raz na gorący sierpniowy wieczór!

Koncert będzie miał również szczególny wymiar, charytatywny. Baltic Neopolis Orchestra wspiera małą Michalinę Kiszkę, która walczy o powrót do zdrowia. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek w całości zasili konto Michasi, która cierpi na bardzo poważną wadę serca i czeka na operację, mającą uratować jej życie!

Jeśli i Wy chcecie wysłuchać wyjątkowego koncertu, a także wesprzeć wojowniczkę, wpłacajcie dowolną kwotę do wirtualnej puszki: www.siepomaga.pl/bno-dla-michasi i odbierzcie bilet.

Koncert „Akademicki Finał” rozpocznie się o godz. 20:00.

 

Artyści:

Monika Szemelak – skrzypce

Anna Muzyk– skrzypce

Anna Toporkiewicz – skrzypce

Alicja Guściora – altówka

Kateryna Verbitska – wiolonczela

 

Program:

Valentin Silvestrov – Kwartet smyczkowy

nr 1

Bohuslav Martinů – Trzy madrygały

Antonín Dvořák – Terzetto in C, Op. 74, cz. 1

 

Szczegóły w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/1647344358970245