Wulkaniczna, zamkowa, rajska wyspa, słowiańska bania, pustynna, hammam, havana, marynistyczna, origami, cesarska, kinowa, kominkowa, różana, ziołowa. To wszystko nazwy saun tematycznych, które znajdą się w Fabryce Wody na Gontynce. A kilka innych wciąż pozostaje w tajemnicy.

Aquapark połączony z częścią edukacyjną ma być gotowy na początku 2021 r. Jego projektanci, spółka DreamWorlds z Mysłowic, prezentują kolejne atrakcje, które będą w nim dostępne. W środę opowiedzieli o saunarium.

Podróż dookoła świata

Ma być to jeden z największych lub nawet największy obiekt tego typu w Polsce. Na razie nie jest zdradzana dokładna liczba planowanych saun tematycznych, by nie ułatwiać sprawy konkurencji, która mogłaby przebić tę ofertę. Wiadomo już jednak, że będzie ich co najmniej kilkanaście.
Jak podkreślają projektanci, wizyta w saunarium Fabryki Wody będzie podróżą dookoła świata. Ceglana łaźnia zamkowa będzie inspirowana wnętrzami szczecińskiego ratusza staromiejskiego. W łaźni wulkanicznej, dzięki efektom dźwiękowym, użytkownicy poczują się jak w pobliżu prawdziwego, czynnego wulkanu. W saunie rajskiej widoki i szum oceanu będą identyczne jak na Malediwach czy Seszelach. W saunie kubańskiej unosić się będzie zapach świeżej, aromatycznej kawy.

W saunie kinowej będzie można obejrzeć film, a w marynistycznej konstelacje gwiezdne wyświetlane na suficie. Największa będzie sauna pustynna, w której będzie mogło przebywać jednorazowo ok. 90 osób. Nie zabraknie tradycyjnej oferty: saun fińskich, parowych, bań słowiańskich, saun nawiązujących do łaźni rzymskich. Będzie też strefa dla dzieci. O odpowiednio niższej temperaturze i atrakcjach przeznaczonych dla najmłodszych (np. sauna bajkowa czy łaźnia z klockami).

Dla tekstylnych i nietekstylnych

Sauny mieścić się będzie na trzech poziomach. Najwyższa przeznaczono będzie dla użytkowników „nietekstylnych”. Z saun na dwóch niższych piętrach będzie można korzystać w strojach kąpielowych.

Projektanci zapowiadają również różnorodne sposoby chłodzenia się po wizycie w saunie. Jedną z ciekawszych ma być grota śnieżna, gdzie będzie można nacierać się śniegiem.

Ostatnia prosta fazy projektowej

Obecnie kończą się prace związane z przygotowaniem projektu wykonawczego aquaparku. Wkrótce ma być gotowa dokumentacja przetargowa. Postępowanie służące wyborowi wykonawcy jest planowane na III kwartał tego roku. Prace budowlane miałyby się rozpocząć na przełomie 2018 oraz 2019 roku i potrwać dwa lata.

ZOBACZ TEŻ: Ekstremalna zjeżdżalnia i akwarium z rekinami. Co jeszcze powstanie w szczecińskim aquaparku?

ZOBACZ TEŻ:
Znamy atrakcje aquaparku, który wybudują w Szczecinie za 150 mln zł [nowe wizualizacje]


na zdj. sauna zamkowa


na zdj. sauna kinowa


na zdj. sauna cesarska


na zdj. sauna rajska wyspa


na zdj. pustynna


na zdj. sauna wulkaniczna


na zdj. hol