Pierwsza w Szczecinie Pijalnia Czekolady E.Wedel zostanie otwarta pod koniec października w Bramie Królewskiej. Jest szansa, że w najbliższym półroczu w mieście powstanie jeszcze jeden lokal tej sieci.

W całej Polsce działa obecnie 27 pijalni czekolady Wedla. Są praktycznie w każdym większym mieście, na czele ze słynnym lokalem przy ul. Szpitalnej 8 w Warszawie, który istnieje nieprzerwanie już od ponad 120 lat. Ale szczecińscy amatorzy słodyczy długo musieli czekać na „swoja” pijalnię. Na razie wciąż najbliżej mają do istniejącego lokalu w Kołobrzegu.

Czekolady do picia, praliny, torciki i wiele innych

Zmieni się to w ostatnich dniach października. W remontowanej Bramie Królewskiej (pl. Hołdu Pruskiego 1) zostanie otwarta właśnie wedlowska pijalnia czekolady. Lokal będzie działał na zasadzie franczyzy. W jego ofercie ma znaleźć się wszystko to, co w Wedlu najlepsze.

- W menu lokalu znajduje się szeroki wachlarz czekolad do picia – klasycznych (gorzkie, mleczne, deserowe, białe), w połączeniu ze smakami natury, na ochłodę w wersji orzeźwiającej czy z dodatkiem alkoholu. W menu dostępne są także desery, słodkie i słone dania, śniadania oraz lunche. Ponadto Pijalnie Czekolady E.Wedel oferują menu sezonowe dostosowane do pory roku, czy też do okazji – wymienia Daniel Kucharski, prezes zarządu Pijalni Czekolady E.Wedel.

Oferta gastronomiczna zostanie połączona ze sklepową. Będzie więc można kupić słodycze do domu. Nie tylko standardowe produkty marki, ale też ekskluzywne, niedostępne w innych miejscach wyroby.

- W Czekoladowym Sklepie konsumenci mogą nabyć Torcik Wedlowski z personalizowaną dedykacją, ręcznie wykonane praliny w różnych smakach oraz produkty okolicznościowe, np. serca z czekolady, okazjonalne figurki na Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Za produkty znajdujące się w Czekoladowym Sklepie – ich smak, najwyższą jakość wedlowskiej czekolady, wyszukane kształty, odpowiada Pracownia Rarytasów pracująca pod czujnym okiem Maestro Czekolady Janusza Profusa – tłumaczy Daniel Kucharski.

Czy będzie druga pijalnia?

Według naszych informacji prowadzone są rozmowy w sprawie utworzenia w Szczecinie drugiego lokalu sieci Pijalni Czekolady E.Wedel. Miałby powstać w najbliższym półroczu. Szczegółów dotyczących jego lokalizacji nie znamy, a na oficjalnie postawione pytanie właściciele marki nie chcą odpowiedzieć.

- To jest nasza słodka tajemnica. Pijalnie Czekolady E.Wedel to prężnie rozwijająca się sieć. Pragniemy, aby naszymi wyjątkowymi czekoladowymi wyrobami mogli się cieszyć wszyscy – wygłasza standardową formułkę Daniel Kucharski.

E.Wedel to najstarsza w Polsce fabryka czekolady. Działa od 1851 roku. Od siedmiu lat właścicielem spółki jest japońsko-koreański koncern LOTTE Group.