„Moda przemija, styl pozostaje” – ten cytat autorstwa Coco Chanel doskonale określa najważniejszą zasadę, którą należy się kierować podczas wyboru ślubnego garnituru. W tym niezwykłym dniu warto postawić na strój, który będzie dobrze wyglądał na fotografii nie tylko dziś, ale także kilkadziesiąt lat później. Nawet do klasycznego garnituru można dobrać elementy, które będą odpowiedzią na aktualne trendy.

Trendy modowe w męskiej modzie ślubnej w 2020 roku

Jedną z największych zmian w męskiej modzie ślubnej jest powrót garniturów trzyczęściowych. Panowie młodzi coraz częściej oprócz spodni i marynarki mają na sobie także kamizelkę i wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku ten trend się utrzyma.

Jednocześnie wciąż modne pozostają dwuczęściowe, jednorzędowe garnitury. To bezpieczny i sprawdzony wybór. Tym bardziej, gdy garnitur będzie wykonany z najlepszych materiałów i w kroju odpowiednio dobranym do sylwetki.

Materiał na ślubny garnitur w 2020 roku

Optymalnym wyborem, zarówno w 2020 roku, jak i w następnych latach, jest naturalna wełna. Jest to wytrzymały materiał, nietrudny w konserwacji, który bardzo rzadko powoduje reakcję alergiczną. Poza tym wełna ma bardzo dobre właściwości termoregulacyjne, kluczowe szczególnie podczas letnich imprez.

Ślubne garnitury zwykle wykonane są z gładkiej wełny. Wszystko wskazuje jednak, że w 2020 roku na popularności zyska również tweed. Taki garnitur może włożyć pan młody, który ma w planach uroczystość w stylu rustykalnym, a nie klasyczne wesele w sali bankietowej.

Oczywiście należy pamiętać o tym, aby garnitur ślubny był dostosowany do pory roku. Tweed nie sprawdzi się w lecie, będzie za to idealnym wyborem na uroczystości, odbywające się wiosną, jesienią i zimą. Na letnie śluby polecamy natomiast garnitury z wełny o otwartym splocie. Są bardziej komfortowe, gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić garnitur całoroczny, czyli uszyty z gładkiej wełny o średniej gramaturze.

 

Jakie kolory ślubnych garniturów będą najmodniejsze w 2020 roku?

Nastawienie się na kolorystyczną rewolucję w męskiej modzie ślubnej w 2020 roku jest ryzykownym pomysłem. Nieprzypadkowo największą popularnością ciągle cieszą się garnitury w różnych odcieniach szarego czy niebieskiego. To wciąż bezpieczny i dobry wybór.

Jeśli Pan Młody ma jednak ochotę na coś bardziej ekstrawaganckiego, może poszukać inspiracji w tegorocznych trendach. Popularność mogą zyskać:

  • Garnitury z delikatnym wzorem – na przykład drobnej jodełki lub kolorowej kraty. Na garnitury w kratę już w ubiegłych latach decydowało się wielu panów młodych. W 2020 roku może być podobnie.
  • Garnitury w głębokich, nasyconych kolorach – zieleń butelkowa, zieleń morska, burgund – taki garnitur może się prezentować bardzo stylowo, o ile będą mu towarzyszyć odpowiednie dodatki, a noszący go mężczyzna dobrze czuje się w takich barwach.
  • Garnitury w pastelowych kolorach – beżowy czy błękitny garnitur to także dobry pomysł, szczególnie gdy uroczystość odbywa się w plenerze.

Kolorem, którego należy unikać jest czerń. Garnitur o tej barwie jest odpowiedni jedynie na uroczystości pogrzebowe i przyjęcia rozpoczynające się po zmroku. Sprawdzi się więc tylko na wystawnych ślubach w klasycznym stylu, odbywających się późną jesienią i zimą.

Dodatki do garnituru ślubnego

Wśród męskich dodatków ślubnych raczej nie powinniśmy spodziewać się rewolucji. Największym i jednocześnie bardzo pozytywnym trendem ostatnich lat jest większa świadomość, tego jak obchodzić się z poszczególnymi akcesoriami. Kwiaty coraz częściej zdobią więc butonierkę, a nie klapę marynarki, do brustaszy trafia dopasowana kolorystycznie do reszty stylizacji poszetka, a gotowe muchy  stopniowo wypierają modele wiązane.

Gdzie kupić ślubny garnitur?

Jeżeli poszukujesz jakościowego i oryginalnego ślubnego garnituru, zapraszamy do salonów Recman, gdzie zawsze możesz liczyć na poradę specjalistów. Swoją ślubną stylizację możesz zamówić też w sklepie online na Recman.pl.