Na przełomie 2020 i 2021 r. planowane jest otwarcie nowego Lidla przy ul. Stalmacha 23. Obecnie w tym miejscu jest jeszcze zabudowa przemysłowo-biurowa.

To działka na terenie osiedla Drzetowo. Przy łuku ul. Stalmacha, pomiędzy torami kolejowymi prowadzącymi do dwóch bram stoczni. Przez lata działały tu różne firmy związane m.in. z przemysłem stoczniowym czy budowlanym (np. Muehlhan).

Niedawno ten teren kupił Lidl i rozpoczął już kompletowanie niezbędnych dokumentów, które pozwolą rozpocząć w tym miejscu inwestycję.

- Zdecydowaliśmy się na tę lokalizację aby być bliżej klientów i oferować im każdego dnia wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej, niskiej cenie, wyprodukowane w sposób zrównoważony. Otwarcie sklepu jest planowane na przełom 2020/2021. O dalszych szczegółach poinformujemy Państwa bliżej terminu otwarcia sklepu – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

Przedstawiciele biura prasowego Lidla nie odpowiedzieli nam, czy wszystkie budynki stojące obecnie na tej działce zostaną zburzone (jeden z nich jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków), ale można się domyślać, że skala rozbiórki będzie duża.

Sklep Lidla będzie kolejnym dyskontem, który powstanie tuż przy stoczni. Kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy, jest Biedronka. A w okolicy głównej bramy stoczni działa Netto i kolejna Biedronka (oba sklepy przypisane są do ul. Firlika).