Zajęcia praktyczne i teoretyczne w zawodzie kucharza, indywidualne doradztwo zawodowe, a wszystko zakończone egzaminem przed Komisją Izby Rzemieślniczej - to program projektu "Przepis na życie". Za darmo mogą wziąć w nim udział pełnoletni mieszkańcy Szczecina i powiatu polickiego, z wykształceniem maksymalnie średnim z maturą. Zgłoszenia do końca listopada.

Współfinansowany ze środków unijnych projekt „Przepis na życie” realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Edukacji i Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „Educare".

Bardziej atrakcyjni dla pracodawców

- Ukończenie całej ścieżki projektu umożliwi zyskanie nowych kwalifikacji zawodowych. Pod wpływem nowej wiedzy uczestnicy będą atrakcyjni dla potencjalnych i obecnych pracodawców. Co najważniejsze na zakończenie udziału uczestnicy podejdą do egzaminu sprawdzającego przed Komisją Izby Rzemieślniczej w Szczecinie, który potwierdzi zdobytą przez nich wiedzę i umiejętności - podkreśla Anna Sawków-Ułanek.

W ramach projektu bezpłatnie oferowane są zajęcia praktyczne i teoretyczne w zawodzie kucharza, a także indywidualne doradztwo zawodowe. Każdy uczestnik dostaje zestaw podręczników i przybory szkolne. Zapewnione jest ubezpieczenie NNW i catering.

Elastyczne godziny

- Zajęcia w zależności od preferencji uczestnika odbywać się będą w systemie dziennym lub zaocznym. Zajęcia będą się odbywały w pracowniach, które są w pełni przygotowane do nauki zawodu - mówi Anna Sawków-Ułanek.

Elastyczność przy wyborze godzin sprawia, że z oferty skorzystać mogą również osoby pracujące lub uczące się. Oczywiście mile widziane są też osoby bezrobotne i bierne zawodowo. Trzeba tylko mieszkać w Szczecinie lub na terenie powiatu polickiego, mieć ukończone 18 lat i nie posiadać wyższego wykształcenia.

Jak się zgłosić?

Zainteresowani udziałem w projekcie „ Przepis na życie” muszą do końca listopada zgłosić się do biura projektu przy ul. Milczańskiej 30a/100 w Szczecinie, albo zadzwonić pod nr: 91 307 07 22, albo napisać maila: biuro@synergiaszczecin.pl.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Edukacji i Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym "Educare" wspiera aktywnie rozwój województwa zachodniopomorskiego, w tym jego mieszkańców poprzez ich aktywizacją zawodową i edukacyjną, nastawione są w głównej mierze na praktykę, czyli warsztaty, szkolenia, zajęcia plenerowe organizowane zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki jego współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.