Nowoczesny i innowacyjny kompleks biurowo-produkcyjno-magazynowy firmy DGS Diagnostics powstaje w Rosówku, w gminie Kołbaskowo. - Dziś kładziemy podwaliny pod obiekt, który pozwoli realizować nasze wartości oraz produkować instrumenty, które pomagają osobom w różnym wieku i na całym świecie - mówił na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Claus Fromm, Senior Vice President w DGS Diagnostics.

Nowy kompleks DGS Diagnostics zajmie powierzchnię ponad 11,5 tys. m kw. W obiekcie znajdzie się zróżnicowane zaplecze socjalne, od profesjonalnej siłowni, przez przestronną kantynę z zapleczem kuchennym i zewnętrznym tarasem, po obszary do pracy kreatywnej i odpoczynku. Inwestycja powstaje w Rosówku, w gminie Kołbaskowo.

Dla tych co cenią ciągły rozwój pasji

- Dzięki nowym inwestycjom możemy realizować te cele, które wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. Możemy inwestować w drogi, oświatę, kulturę i turystykę. Cieszymy się, że tak duża i znana firma, jaką jest DGS Diagnostics, zaufała nam i postanowiła wybudować nowoczesny i innowacyjny zakład na terenie naszej gminy. Wśród mieszkańców mamy dużo zdolnych, młodych i wykształconych ludzi. Mam nadzieję, że wielu z nich znajdzie zatrudnienie w DGS Diagnostics - mówiła Dorota Trzebińska, przewodnicząca Rady Gminy Kołbaskowo.

Kompleks w Rosówku ma być miejscem dla osób “ceniących kulturę pracy zespołowej, ciągły rozwój swoich pasji zawodowych, dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a także skandynawski styl, jakość wykończenia wnętrz, środowisko naturalne i podejście ekologiczne”.

Nowoczesne technologie i najstarsze materiały

Generalnym wykonawcą prac jest firma Erbud z blisko 30-letnim doświadczeniem na rynku budowlanym.

- Świętujemy symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego budynku biurowo-produkcyjnego znajdującego się w Rosówku. Ta inwestycja to kolejny krok w rozwoju firmy DGS Diagnostics, która nieprzerwanie buduje swoją pozycję na rynku. Co drugie badanie słuchu wykonywane jest aparatem ich produkcji - mówił Jacek Leczkowski, prezes firmy ERBUD.

Na budowie nowego obiektu DGS Diagnostics wykorzystane zostanie połączenie nowoczesnych technologii prefabrykacji betonowej z najstarszymi materiałami, jak drewno i szkło. - To będzie naprawdę spektakularny obiekt. To co łączy DGS z naszą firmą, to nowoczesne technologie i innowacyjność - podkreślił Jacek Leczkowski. - Nigdy nie zamiatamy problemów pod dywan tylko staramy się je rozwiązywać. Nie ma budowy bez problemów, ale ich wspólne rozwiązywanie zawsze jest prostsze i buduje zaufanie.

Projekt “wyjątkowy i bardzo zrównoważony”

Kompleks został zaprojektowany przez architektów z gliwickiego biura projektowego Kwadrat, które od 25 lat specjalizuje się w projektach przemysłowych i logistycznych. Głównym projektantem kompleksu w Rosówku jest architekt Adam Malczyk.

- Wykonaliśmy kilkaset projektów, ale kiedy półtora roku temu zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tej przygodzie, to już wtedy czułem, że to będzie coś naprawdę wyjątkowego” - mówił Marek Kosętka, prezes zarządu biura projektowego Kwadrat.

Marek Kosętka dodał, że o wyjątkowości inwestycji zdecydowało “podejście pracowników DGS Diagnostics do realizacji projektu”.

- To nie jest standardowy projekt. To świadome podejście do mądrego inwestowania w elementy, które kiedyś przyniosą owoc oraz odcinania tych, które nie są już potrzebne. Od początku oczekiwano od tego projektu, aby wykreować przestrzeń, która będzie służyć nie tylko technologii, ale także pracownikom, klientom oraz wszystkim, którzy będą na nią patrzeć. Czas, pieniądze, jakość, design i partnerstwo decydują o tym, że to projekt wyjątkowy i bardzo zrównoważony - podkreślił. Relacja na żywo z placu budowy

Przestrzeń wewnątrz budynku została zaaranżowana w taki sposób, aby wspierać zróżnicowane aktywności i procesy. Ma usprawniać codzienną komunikację, umożliwiać interakcje oraz zapewniać warunki do pracy wymagającej skupienia i precyzji.

- Naszym marzeniem było stworzenie światowej klasy miejsca pracy, które wspierałoby naszą działalność diagnostyczną na całym świecie. Wyliczyliśmy, że każdego roku około 75 milionów osób ma kontakt z naszymi urządzeniami - dodał Claus Fromm, Senior Vice President w DGS Diagnostics. - Obecnie dotarliśmy do takiego etapu realizacji, który śledzimy z nieukrywaną ekscytacją. Prowadzimy nawet relację na żywo z placu budowy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tempa i profesjonalizmu firmy Erbud. Dziękuję również studiu Kwadrat. Architekci poświecili swój czas, wsłuchali się w nasze marzenia i życzenia, a następnie przekuli je w ten budynek.

Zostawić ślad po sobie

W kapsule czasu znalazł się podpisany akt erekcyjny, zdjęcia dokumentujące początki inwestycji, krótka historia firmy DGS Diagnostics oraz urządzenie do badania słuchu noworodków.

- Chcemy zostawić ślad po tym, co obecnie robimy oraz z czego jesteśmy naprawdę dumni. To urządzenie do badania słuchu używane jest przede wszystkim przy badaniu noworodków - tłumaczył Paweł Muklewicz, dyrektor generalny DGS Diagnostics.

Spółce DGS Diagnostics zależy, aby budynek był gotowy jeszcze w 2022 roku.