Koncerty grupy Alaverdi to najkrótsza, a zarazem jedna z najpiękniejszych dróg do poznania Gruzji i jej wyjątkowej specyfiki. Do odbycia takiej niezapomnianej podróży Filharmonia w Szczecinie zaprasza już w niedzielę (26 lipca) o godz. 19:00 na swoich kanałach na Facebooku i YouTube.

Zespół Alaverdi zaprezentuje repertuar tradycyjnych pieśni, które grywane są w różnych wschodnich i zachodnich regionach tego kraju. Kwartet specjalizuje się w autentycznej gruzińskiej muzyce ludowej, która jest jedną z najbardziej wyjątkowych tradycji muzycznych na świecie. Unikalna polifonia gruzińskich śpiewów wpisana została na listę arcydzieł niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a muzycy zespołu określani są „mistrzami śpiewu polifonicznego”.

W czasie koncertu zespołu będzie można usłyszeć większość tradycyjnych gruzińskich instrumentów, takich jak duduk, salamuri, panduri, chonguri, chuniri i doli.

Na scenie Filharmonii w Szczecinie od lat goszczą wyjątkowe zespoły i soliści z różnych regionów świata, w tym także przedstawiciele muzyki ludowej, których próżno szukać w innych instytucjach. Muzyka tradycyjna stała się integralnym elementem każdego sezonu artystycznego Filharmonii w Szczecinie, podczas którego odbywają się m. in. koncerty z cyklu Rubato oraz coroczny Turniej Muzyków Prawdziwych.

Na koncert grupy Alvaredi Filharmonia zaprasza 26 lipca o godzinie 19:00 na swoje kanały w serwisach Facebook i YouTube.