Uczestników przywita wiedźma, o mocy zaklętej w ogniu opowie tajemniczy kapłan, a między drzewami czaić się będą bestie, na które trzeba będzie zapolować. To scenariusz pierwszej imprezy w Perun Park w podszczecińskim Stolcu w gminie Dobra. Początek w sobotę 23 czerwca o godzinie 20,. Wciąż jeszcze pełnoletnie osoby mogą kupić pakiety uczestnika.

Perun to bóg grzmotów i piorunów, jeden z najważniejszych w panteonie słowiańskim. Patronuje parkowi legend, który powstał w Stolcu, w przypałacowym ogrodzie dawnej posiadłości von Raminów. To miejsce, gdzie w atrakcyjny i różnorodny sposób będzie można poznać historię, wierzenia i obrzędy Słowian, a przy tym dobrze się bawić.

- Chcemy zainteresować naszych gości rodzimymi legendami, tradycjami i zabobonami. Wiele z nich przetrwało do dziś, jak np. chowanie siana pod obrus, ale dużo osób nie zdaje sobie nawet sprawy ze źródła ich pochodzenia – mówi Marzena Zimnicka, założycielka Perun Park.

Wielkie otwarcie parku legend zaplanowano podczas I Międzynarodowego Festiwalu Peruna (20-22 lipca). Ale już wcześniej, w sobotę 23 czerwca, będzie można odkryć pierwsze tajemnice parku w Stolcu. Okazją jest tradycja Nocy Kupały (w tym roku przypada na noc z 21 na 22 czerwca). Organizatorzy przygotowali inspirowany wierzeniami i obrzędami Słowian scenariusz gry, w której pojawią się m.in. utopce, strzygi, tajemniczy kapłan i eliksiry z szałasu szamana. Uczestnicy wezmą udział w rytuale rozpalania pierwszego ognia, a także w polowaniu na bestie (tylko łowcy).

- To impreza dla ludzi, którzy lubią się bać, nie straszny im jest widok krwi. 13 hektarów 800-letnie ogrodu von Raminów zamieni się tej nocy w wielki escape room pełen tajemnic i bestii – mówi Marzena Zimnicka.

Udział w imprezie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Ceny pakietów zaczynają się od 59 zł (https://perunpark.pl/nocka/#pakiety). Można zostać nęcącym lub łowcą, który będzie uczestniczył w polowaniu. Organizatorzy podkreślają, że bardzo pożądany jest strój tematyczny. Najlepsza stylizacji pana i pani zostanie nagrodzona.

Z centrum Szczecina do Stolca można dojechać w nieco ponad pół godziny. Kursuje tam również komunikacja miejska (linia 123 z Lubieszyna). Rzadko, ale można znaleźć dogodne połączenie, by dojechać na miejsce w sobotę przed 20. Nocka potrwa co najmniej do godziny 1:00 z możliwością wydłużenia.