Ta impreza zainteresuje na pewno tych, którzy chcą się pobawić przy hitach najbardziej znanych wykonawców disco polo. 17 lipca na scenie Teatru Letniego będzie można zobaczyć Zenona Martyniuka, Boys, Adama Chrolę oraz grupę Piękni i Młodzi. Wystąpią w ramach imprezy o nazwie Letni Koncert Gwiazd.

Zaczynali w El Dorado

Zespół Boys został założony w 1991 roku. Zaczynali w klubie El Dorado w Zimnej, miejscowości położonej 25 km od Pisza. Tam grywali jeszcze przed wydaniem swych pierwszych nagrań. Ich debiut to album „Dziewczyna z marzeń”, a kompozytorem utworów i autorem tekstów od początku jest Marcin Miller. Stworzył tak znane utwory jak „Jesteś szalona”, „W oczach niebo”, „Miłość na przystanku” czy „Agnieszka”, a Boys stopniowo odchodzili od typowego disco polo w kierunku muzyki dance. O tej przemianie traktuje powstały w 2016 roku film dokumentalny o grupie „Boys – Extraklasa” w reżyserii Marcina Załęskiego.

Organy, akordeon i hołd dla Krawczyka

Adam Chrola to kolejny wykonawca, który zagości na tej imprezie. Zainteresował się muzyką dzięki starszemu bratu, który sam grał w zespole i zainspirował go do zajęcia się tą dziedziną oraz do gry na organach i akordeonie. W 1999 roku założył AdamBand, a później zaczął wydawać płyty solowe. W 2009 roku ukazał się album szczególnie dla niego ważny. Nosi tytuł „Adam Chrola, Amore Mio (Złote przeboje Krzysztofa Krawczyka)” i jest zbiorem jego wersji największych hitów tego wokalisty. Może wykona tego wieczoru którąś z tych piosenek, a na pewno zaśpiewa własne szlagiery, takie jak „Ty o tym nie wiesz”, „Dlaczego tęsknię” czy „Moja słodka Weroniko”.

38 miliony wyświetleń

Piękni i Młodzi to zespół z najkrótszym stażem wśród zaproszonych na tę galę. Przed jego powstaniem małżonkowie Magdalena i Dawid Narożni występowali w innych formacjach muzycznych. Wreszcie w 2012 w Łomży założyli własną grupę, do której zaprosili Daniela Wilczewskiego. Na początku koncertowali na przyjęciach weselnych. W lipcu 2013 na kanale YouTube opublikowali teledysk do piosenki „Niewiara”, który od czasu premiery osiągnął wynik ponad 38 mln wyświetleń!

Ponad trzy dekady popularności

Zenon Martyniuk uznawany jest za głównego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego, a jego kariera trwa już ponad 30 lat. Występował m.in. w grupach Akord i Centrum, a pod koniec 1989 wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Potem współtworzył Ex-Akcent razem z Henrykiem Mellerem (byłym perkusistą Czerwono-Czarnych) oraz Crazy Boys. Umie śpiewać w językach: romskim, białoruskim (w dzieciństwie wygrywał konkursy piosenki białoruskiej) i rosyjskim.

Wraz z grupą Akcent nagrał takie przeboje jak „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości” dedykowany żonie. Czy ten numer zabrzmi w szczecińskim amfiteatrze 17 lipca? Najlepiej przekonać się o tym, przychodząc na Letni Koncert Gwiazd.

Bilety są do kupienia m.in. tutaj: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/36598/Szczecin/Letni+Koncert+Gwiazd/.

Osoby niepełnosprawne z pierwszą grupą inwalidzką mają wstęp bezpłatny.