W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która będzie obowiązywała od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00. Poniżej aktualizowana na bieżąco lista odwołanych imprez i wydarzeń w Szczecinie.

Uwaga! Informacje będziemy aktualizować na bieżąco.

FESTIWAL AKUSTYCZEŃ 2019 – ZMIANY W PROGRAMIE

Po dwukrotnych modyfikacjach tak prezentuje się ostateczny plan Festiwalu Akustyczeń:

Koncert BAiKA, który miał się odbyć w piątek, 18 stycznia, zostaje przeniesiony na niedzielę, 20 stycznia, na godzinę 18:00. Miejsce koncertu nie ulega zmianie - Teatr Kana.

Koncert Marszałka odbędzie się bez zmian, tj. 19 stycznia o godz. 22:30 w Piwnica Kany. Do Marszałka dołączy Bajzel, zatem piątkowy koncert Bajzel nie odbędzie się.

Koncert zespołu Naprawdę, który miał wystąpić w sobotę, 19 stycznia, nie odbędzie się, szczegóły dotyczące nowego terminu zostaną podane niebawem.

Zespół ETA, który miał wystąpić 18 stycznia o godz. 19:00 w Rocker Club nie odbędzie się, szczegóły dotyczące nowego terminu będą znane wkrótce.

Zespół Chemia zagra normalnie, tj. 19 stycznia o godz. 19:00 - Scena Nowy Browar.

Koncert Budyń & Chango również bez zmian, tj. 19 stycznia o godz. 21:00 - Teatr Kana.

KONCERT DE MONO – OSIECKA w Filharmonii PRZEŁOŻONY

Koncert De Mono – Osiecka, który 19 stycznia miał się odbyć w Filharmonii w Szczecinie został przeniesiony na środę, 29 maja, na godz. 19:00. Zakupione bilety będą obowiązywały w nowym terminie. W przypadku pytań dotyczących zwrotów biletów można kontaktować się z Organizatorem Adria Art pod numerem telefonu 605 555 676 lub mailowo: info@adria-art.pl

MUSICAL METRO w Netto Arenie PRZEŁOŻONY

W nowym terminie wystawiony zostanie również pierwotnie zaplanowany na sobotę Musical Metro. Spektakl w szczecińskiej Netto Arenie będzie można obejrzeć 16 czerwca. „W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku i zapowiadaną żałobą narodową, czujemy się w obowiązku odwołać sobotnie wystawienie Musicalu METRO w Netto Arenie. Po konsultacjach z zarządem NETTO Areny oraz teatrem BUFFO ustalono, że Musical METRO zostanie wystawiony w szczecińskiej hali 16 czerwca (niedziela) o godzinie 16:00. Jest to jedyny dostępny termin odpowiadający wszystkim stronom organizacyjnym. Zakupione bilety zachowują swoją ważność. W przypadku zwrotów prosimy o kontakt bezpośrednio z punktami sprzedaży” - informuje organizator, Piotr Jeziorski.

SETNY KONCERT TEGO SŁUCHAM w Domku Grabarza PRZEŁOŻONY

Setny koncert cyklu Tego Słucham, podczas którego wystąpią synth-punkowy skład z Czech München Konflikt oraz gorzowski duet Orzeł i Reszka przełożony z piątku na sobotę, 19 stycznia. Godzina rozpoczęcia koncertu pozostaje bez zmian (19:00).

RECITAL JACKA BORKOWSKIEGO w Klubie Delta ODWOŁANY

Z kolei sobotni recital Jacka Borkowskiego „Żyłem jak chciałem” w Klubie Delta został odwołany.

ODWOŁANE WYDARZENIA w Zamku Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich odwołuje zaplanowane na piątek i sobotę, 18 i 19 stycznia, prezentacje spektaklu „Moja ABBA” oraz projekcje filmu „Oni” w Kinie Zamek. „W tych dniach w Zamku odbędzie się wyłącznie spektakl gościnny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6 lat „Sen Marudy” (sobota o godz. 10.00, sala Kina Zamek) oraz spotkanie "Zamkowe Podróże Literackie" (piątek o godz. 17.00, Sala Literacka). Wyłączona zostanie również cała świąteczna iluminacja Zamku” – informuje Monika Adamowska, rzecznik prasowy Zamku. Będzie można zwiedzać zamkowe wystawy.

ODWOŁANE SPEKTAKLE w SZCZECIŃSKICH TEATRACH

Teatr Lalek Pleciuga odwołuje zaplanowany na piątek, 18 stycznia, spektakl dla dorosłych pt. „Don Juan, czyli...”. W celu zwrotu biletów lub rezerwacji miejsc w innym terminie, należy kontaktować się z biurem obsługi widzów.

Teatr „nie ma” odwołuje piątkowy spektakl pt. „Genialny plan”, który miał być wystawiony w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Szwoleżerów 18a.

Teatr Kameralny sobotnie przedstawienie pt. "Okiem Starszego Pana" przełożył na niedzielę, 20 stycznia, na godz. 17:00.

Na tę chwilę wiadomo, że Teatr Współczesny w Szczecinie odwołuje sobotni spektakl "Seks dla opornych". Wszystkie osoby, które kupiły bilet na ten termin, proszone są o kontakt w sprawie zwrotu lub przesunięcia terminu - telefonicznie (91 489 23 23) lub osobiście (w kasie teatru przy Wałach Chrobrego) najpóźniej do 27 stycznia.

Wszystkie spektakle zaplanowane na 19 stycznia odwołuje również Teatr Polski w Szczecinie. Posiadacze biletów na ten termin proszeni są o kontakt z kasą teatru pod nr tel: 91 4 33 00 90.

PREMIERA w OPERZE BEZ BANKIETU

Zaplanowana na sobotę, 19 stycznia, premiera „Procesu” Philipa Glassa w Operze na Zamku odbędzie się. Jak zaznacza Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzecznik prasowy instytucji, „jest to opera kameralna, oparta na mrocznej, opresyjnej powieści Franza Kafki. Dzieło Philipa Glassa, w którym Józef K. sam wytacza sobie proces w żaden sposób nie wpisuje się w tematykę imprez rozrywkowych, jest opowieścią prowokującą do zatrzymania się, zastanowienia nad sobą i własnym życiem”. Przed spektaklem Dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel wygłosi krótkie przemówienie i poprosi publiczność o powstanie i uczczenie minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Odwołano natomiast bankiet po premierze.