Na platformie wspieram.to już ósmy raz wystartowała zbiórka, z której cały dochód zostanie przeznaczony na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To Wirtualne Serce, które na przestrzeni ostatnich lat zgromadziło już niemal milion złotych dla podopiecznych Fundacji WOŚP.

 

Idea jest piękna a mechanizm wyjątkowo prosty – każde wsparcie zbiórki znajdującej się pod adresem wspieram.to/wosp zmienia się w podpisaną imieniem i nazwiskiem darczyńcy część wielkiego serca bijącego w słusznym celu. Dodatkowa personalizacja wyglądu „serduszka” jest możliwa niezależnie od dokonanej wpłaty. Z każdym kolejnym wsparciem Wirtualne Serce jest większe i bardziej kolorowe, co w piękny wizualnie sposób obrazuje potęgę internetowej społeczności. Oprócz kolorowej, podpisanej kropki, wspierający Fundację na stronie Wirtualnego Serca otrzymują także, dzięki współpracy z firmą Vintom, personalizowany filmik z podziękowaniami od samego Jurka Owsiaka.

Fundację WOŚP za pomocą Wirtualnego Serca co roku wspiera coraz więcej osób. Charakterystyczne naklejki - serduszka, przyklejone na kurtkach, zmieniają na udostępnienie serduszka podpisanego imieniem i nazwiskiem w mediach społecznościowych.

Ambasadorami tegorocznej akcji zostali m.in.: Jurek Owsiak, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Aleksandra Kutz, Krzysztof Czeczot, muzycy: Czesław Mozil, Sławomir i Kajra, Katarzyna Klich i wiele osobowości branży internetowej.

„Finał z głową” pod takich hasłem odbywa się tegoroczny, 29. Finał WOŚP. Tym razem skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia, jednak Wirtualne Serce można wesprzeć już teraz. Czy w tym roku – ze względu na wyjątkową sytuację – padną kolejne rekordy wsparcia i zaangażowania internetowej społeczności?