Jedną z atrakcji Morskiego Centrum Nauki, nie tylko dla najmłodszych, ma być wodny park rozrywki, w którym znajdzie się wiele stanowisk interaktywnych. – Wśród eksponatów będą takie, w których woda posłuży do zilustrowania zjawisk fizycznych związanych z żeglugą – informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN. – Woda będzie istotnym elementem interaktywnych prezentacji.

 

Obecnie wewnątrz Morskiego Centrum Nauki trwają prace przy montażu ocieplenia ścian wewnętrznych i podkonstrukcji do paneli akustycznych. Gotowe są już korytarze i pomieszczenia techniczne, gdzie zakończono tynkowanie i malowanie.

Natomiast ekipy firmy Trias – wykonawcy wystawy stałej MCN – przygotowują instalacje zasilające poszczególne stanowiska w energię elektryczną i wodę. Prace trwają również przy obróbce wykończeniowej okien w pomieszczeniach wystawienniczych i pracowniach edukacyjnych.

Ekipa firmy Erbud – generalnego wykonawcy prac – zakończyła już montaż wind oraz okablowania i rozdzielni elektrycznych.

– Szczecińska Energetyka Cieplna zainstalowała węzeł, z którego do wnętrza budynku dociera ogrzane powietrze. Obecnie rozprowadzanie jest przez dmuchawy umieszczone pod sufitami. Umożliwia to prowadzenie prac wyposażeniowych wewnątrz budynku – dodaje Jarosław Dobrzyński.