W miejscu rozebranego hotelu Arkona, przy ul. Panieńskiej powstała nowa zabudowa, której częścią jest uruchomiony niedawno hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto. – Aranżacja wnętrz łączy klimat radosnej zabawy z oryginalnymi formami architektonicznymi – mówi Helena Pinkowska, dyrektor hotelu.

 

Każdy z hoteli marki ibis Styles jest urządzony we własnym, niepowtarzalnym stylu. W Szczecinie jako motyw przewodni wybrano cyrk. Wnętrza zaaranżowała firma Detal z Trójmiata. Niemal wszędzie są charakterystyczne geometryczne kształty. W hotelowym lobby można zobaczyć m.in. zawieszony na ścianie bicykl lub przejrzeć się w krzywym zwierciadle.

– We współczesnym świecie brakuje nieskrępowanej radości, a istotę rozrywki, szczęścia i beztroski świetnie oddaje cyrk. Dlatego to właśnie z niego uczyniliśmy motyw przewodni hotelu. Naszym głównym celem jest zapewnienie gościom pozytywnej atmosfery i wyjątkowych doznań estetycznych – tłumaczy Helena Pinkowska.

Do dyspozycji gości jest 161 pokoi, 4 sale konferencyjne, strefa fitness, restauracja, WineBar i podziemny parking na 24 samochody. Hotel Ibis Styles Stare Miasto zajmie południową część nowej zabudowy (od strony Ratusza Staromiejskiego). Główne wejście jest od strony ul. Panieńskiej.

Projekt bryły budynku przygotowało Federacyjne Biuro Architektoniczne. Powstał on zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM. Właścicielem i inwestorem jest Orbis, należący do Accorinvest.

AUTOR ZDJĘCIA: ibis Styles Szczecin

AUTOR ZDJĘCIA: ibis Styles Szczecin

AUTOR ZDJĘCIA: ibis Styles Szczecin

AUTOR ZDJĘCIA: ibis Styles Szczecin