27 kondygnacji naziemnych, 104 metry wysokości i taras widokowy na szczycie. Hanza Tower zostanie oddana do użytku przez J. W. Construction w przyszłym roku, ale już teraz góruje nad Szczecinem. W piątek dziennikarze mogli zobaczyć panoramę, którą codziennie będą oglądać mieszkańcy najwyższych pięter.

Z tarasu widokowego na najwyższej kondygnacji świetnie widać Zalew Szczeciński, Góry Bukowe, Puszczę Wkrzańską i oczywiście całe miasto. Nieco niżej (26. piętro) na nabywcę czeka 200-metrowy penthouse z własnym z tarasem (kosztuje 3,5 mln zł). To największy spośród 480 apartamentów i miniapartementów w Hanza Tower. Najmniejsze mieszkanie ma 23 m2.

- Sprzedaliśmy już 70% apartamentów. Większość z nabywców to szczecinianie, ale nie tylko. Wciąż do wyboru jest spory wachlarz mieszkań. Zgodnie z naszą polityką sprzedaży, dopiero niedawno odblokowaliśmy możliwość kupna części z nich – mówi Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

W piątek dziennikarze mogli zobaczyć urządzone już mieszkanie pokazowe na 7. piętrze. Jego właściciel, podobnie jak wszyscy mieszkańcy Hanza Tower, będzie miał do dyspozycji, nie wychodząc z budynku, basen, strefę fitness & spa (na I piętrze) oraz kluby dla dorosłych i dzieci.

Apartamenty będą zajmować przede wszystkim piętra w wieży (łącznie 22 tys. m2). Na parterze znajdą się sklepy, a na I piętrze część usługowa (łącznie 6 tys. m2). W podstawie wieży zaplanowano też biura (3 tys. m2) i część konferencyjną z największą salą o powierzchni 800 m2. Pod ziemią znajduje się trzykondygnacyjny parking na 403 samochody i 120 rowerów.

- Zdecydowaliśmy, że Hanza Tower będzie multifunkcjonalna. W jednym miejscu będzie można mieszkać, pracować i odpoczywać - podkreśla Małgorzata Ostrowska.

Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Urbicon.